167 klasse cler school toegelaten, dan na het afleggen van een openbaar examen, af te nemen door den directeur en de leeraren, waaruit blijkt, dat hij de kundigheden bezit, vereischt om het onderwijs in die klasse met vrucht te kunnen bijwonen. Van het overgangsexamen kan door den directeur vrijstelling worden verleend. Tot de eerste klasse van de school worden alleen toegelaten zij, die bij den aanvang van het schooljaar den leeftijd van zestien jaren bereikt hebben. Jongere adspiranten behoeven de vergunning van den directeur-generaal van den landbouw. Voor toelating op de voorbereidingsklasse is de normale leeftijd ten minste 15 jaar. De Minister kan bepalen, dat zij, die tot de school wenschen te worden toegelaten, eenige kennis van de praktijk van den landbouw moeten hebben verworven. Aan het einde van het schooljaar wordt door den directeur en de leeraren van de leerlingen der 2e klasse en van die der voort zettingsklasse een openbaar examen afgenomen ter verkrijging van een getuigschrift, waaruit blijkt, dat zij het onderwijs met vrucht hebben gevolgd. C. De Rijkstuinbouwschool, welke uit een tweejarigen cursus zal bestaan, (de thans nog aan de afdeeling Tuinbouwschool, ver bonden wetenschappelijke cursus wordt overgebracht naar de Rijks Hoogere Land-, Tuin- en Boschbouwschool) is bestemd voor de opleiding van aanstaande kweekers, die voor hunne vorming een overzicht van het geheele tuinbouwvak wenschen te erlangen. Het beheer is geregeld op dezelfde wijze als sub. B. voor de Rijksland bouwschool is aangegeven. Evenzeer is zulks het geval met de eischen van toelating. De Minister kan bepalen, dat zij, die tot de school wenschen te worden toegelaten, eenige kennis van de praktijk van den tuinbouw moeten hebben verworven. Zij, die het onderwijs op eene hoogere burgerschool met vijf jarigen cursus of dat in de eerste vier klassen van een gymnasium tot het einde met vrucht hebben gevolgd, worden zonder examen tot de eerste klasse der school toegelaten. Aan het einde van het schooljaar wordt door den directeur en de leeraren van de leer lingen der tweede klasse een openbaar examen afgenomen ter verkrijging van een getuigschrift, waaruit blijkt, dat zij het onderwijs met vrucht hebben gevolgd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 171