191 noodig is. Het is verspilling, voor belastingdoeleinden massa's meet cijfers te verzamelen. Het is daarom bedenkelijk elk jong, onervaren landmeter geschikt te achten voor zelfstandige uitvoering van metingen ter vernieuwing van het kadaster. Bij de oprichting van het kadaster werden de hermetingen afge werkt door menschen, die betrekkelijk gering beloond werden. Tegenwoordig is het grove verspilling en ook in allerlei andere opzichten verkeerd, de landmeters alle bureauwerkzaamheden uit hermeting voortvloeiende, te doen verrichten. Tal van machinale werkzaamheden behooren aan minder ontwik kelde ambtenaren opgedragen te worden. Na deze inleiding en een woord van welkom tot de opgekomen leden verklaart de Voorzitter de vergadering voor geopend. Voor de notulen der vorige algemeene vergadering op 18 Juli 1903 te Wageningen gehouden, verwijst de Secretaris naar het verslag dier vergadering, opgenomen in het Tijdschrift, jaargang XIX, bladz. 185 e. v. v. Daarna wordt voorgelezen het: Verslag van den toestand der Vereeniging en der handelingen van het Bestuur over het Vereenigingsjaar 1904. Over 1904 zijn er 171 leden in Holland en 35 in Indië. Het aantal abonnenten bij het Bestuur bedraagt 20 en dat bij den boek handel 20. Het aantal leden in lndië en dat der abonnenten is dus weer iets geringer, terwijl het aantal leden in Holland, dank zij de toe treding van vele jongeren, aanmerkelijk grooter is. De rekening over 1903 sluit met een batig saldo van f 64,56. De uitgaven voor het tijdschrift zijn steeds stijgende. Zeer waarschijnlijk zal niettemin de rekening over 1904 zonder nadeelig saldo afgesloten kunnen worden. De Correspondenten in Indië en België behartigden als altijd op uitstekende wijze de belangen der Vereeniging aldaar. Na de algemeene vergadering te Wageningen op 18 Juli 1903 had het Bestuur der Vereeniging en de heer Hoffmann nog een bijeenkomst met het College van Directeuren der Bijkslandbouwschool te Wageningen op 29 Augustus 1903.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 199