192 Op die bijeenkomst bleek, dat genoemd College na rijp beraad tot het inzicht was gekomen, dat het niet op zijn weg lag po gingen aan te wenden om van de Regeering te verkrijgen, dat de opleiding van de landmeters van het kadaster in het vervolg zou geschieden aan de afdeeling Hoogere Land- en Bosehbouwschool der Rijks-landbouwschool te Wageningen. Gaarne zouden zij zien, dat die opleiding in Wageningen voortaan gevonden zou kunnen worden, doch de Directeuren meenden, dat het initiatief tot pogingen in dezen moest uitgaan van de Ver- eeniging voor K. en L., welker Bestuur daarentegen van oordeel was, dat het College van Directeuren de aangewezen motor was. Niettegenstaande dit standpunt vond later het Bestuur reden, om opleiding voor landmeter te Wageningen bij de bevoegde autoriteiten te bepleiten, naar aanleiding van geruchten over eene ingrijpende reorganisatie van het onderwijs aan de Rijkslandbouwschool. In de maand Augustus 1903 werd door het Bestuur aan de Ministers van Financiën, Justitie en van Waterstaat, Handel en Nijverheid de Memorie toegezonden, die in de 4e aflevering van het Tijdschrift, jaargang XIX bladz. 137 en v.v. is opgenomen onder het hoofd: Belangen betrokken big de staatsinstelling: Kadaster en Hypotheken Wijl bij de behandeling der staatsbegrooting voor 1903, hoofd stuk VII. B, de Minister van Financiën voor het initiatief tot even tueel noodzakelijk geachte maatregelen ter zake van een kadaster met bewijskracht, naar zijn ambtgenoot van Justitie verwezen had, werd genoemde Memorie in het bijzonder toegelicht bij Z.E. den Minister van Justitie ter audiëntie d.d. 4 November 1903. De Minister verklaarde na de inleiding van den Voorzitter zeer goed te begrijpen, waarom het Bestuur zich tot hem wendde, Z.E. was er echter nog niet van overtuigd, dat werkelijk de voor bereiding van maatregelen als boven bedoeld, zou moeten geschieden aan het Departement van Justitie en niet aan dat van Financiën. Het komt hem voor, dat er bij „Financiën" gemakkelijker een technicus zal te vinden zijn, die tevens jurist is, dan bij Justitie een jurist, die technisch behoorlijk ontwikkeld is. En alleen iemand die èn jurist èn technicus is, kan zich van deze materie geheel op de hoogte stellen. Overigens behoort er in deze belangrijke zaak natuurlijk overleg

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 200