193 gepleegd te worden, tusschen de verschillende daarbij belang hebbende Departementen van Algemeen Bestuur. Hij zelf heeft nog geen studie van het kadastrale vraagstuk gemaakt, zoodat er op het oogenblik voor hem nog geen sprake kan zijn van inlichtingen vragen of bezwaren opperen. Hij zal de zaak ernstig overdenken en bespreken. Mochten de omstandigheden daartoe aanleiding geven, dan zal Z.E. het Bestuur gaarne opnieuw ontvangen. Na de audiëntie werd een bezoek afgelegd bij den heer Mr. A. D. W. de Vries, Raadadviseur, chef der afdeeling „Burgerlijke Zaken" aan het Departement van Justitie, thans Secretaris-generaal aan dat Departement. Hier werd de indruk verkregen, dat men aan het Departement van Justitie wel overtuigd is van de wenschelijkheid van ver beteringen in de richting van een kadaster met bewijskracht, maar bij het reeds zoo overladen werkprogramma van den Minister is het zeer twijfelachtig, of voorloopig aandacht zal kunnen geschonken worden aan dit overigens gewichtige vraagstuk. In de morgenuren van denzelfden dag was het Bestuur ont vangen door den heer Lovink, Directeur-Generaal van Landbouw. Bij dezen werd natuurlijk het belang, dat de landbouw heeft bij een goed kadaster op den voorgrond gesteld en gewezen op de mogelijke wenschelijkheid van opleiding der landmeters te Wageningen, ook met het oog op wat waarschijnlijk later van hen gevergd zal worden op kuituur-technisch gebied, wanneer hier, evenals in het buitenland, zal worden overgegaan tot ruilverkaveling. Het bleek, dat de Directeur-Generaal het denkbeeld van op leiding van landmeters te Wageningen zeer gunstig gezind was en dat hij overtuigd was van het nut van eenige kultuurtechnische ontwikkeling voor toekomstige landmeters. Kan de Vereeniging bewerken, dat het Departement van Financiën, waaronder het kadaster ressorteert zelf de noodzakelijkheid erkennende van verbetering in de opleiding der landmeters zich om inlichtingen wendt tot het Departement van Waterstaat, Handel en Nijverheid, gaarne zal „Landbouw" krachtdadig medewerken de wenschen der Vereeniging in dezen te vervullen. In vertrouwen werd nog door den Directeur Generaal een en ander medegedeeld over de toen in voorbereiding zijnde, thans

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 201