194 reeds tot stand gekomen reorganisatie van het onderwijs aan de Rijkslandbouwschool. Alle vakken, noodig voor den aanstaanden landmeter, zullen te Wagetiingen onderwezen worden. Goede onderwijskrachten zijn aanwezig. Er bestaat dus niet het minste bezwaar om bij de verschillende richtingen, waarin zich de leerlingen zullen kunnen ontwikkelen, ook rekening te houden met de eischen van de studie voor landmeter van het kadaster. Dit bezoek droeg er niet weinig toe bij het Bestuur te doen be sluiten, met klem de opleiding ter sprake te brengen aan het De partement van Financiën. Op 19 November 1903 werd ter audiëntie gegaan bij Z.E. den Minister van Financiën. Bij den aanvang van zijne inleiding was het den Voorzitter een genoegen Z.E. ook mondeling te kunnen bedanken voor de onbeperkte toepasselijk verklaring, ook voor landmeters en aspirant landmeters, van het Kon. Besl. d.d. 5 Jan. 1884 Stbl. N°. 4. be trekkelijk reis- en verblijfkosten voor dienstreizen. Daarna ontwikkelde hij uitvoerige beschouwingen over de op leiding van landmeters en besloot met eene korte aanbeveling van de instelling eener afzonderlijke afdeeling „Kadaster en Hypotheken" als het meest geschikt, om het kadaster zooveel mogelijk tot nut der maatschappij te kunnen doen strekken. De minister uitte gedurende het onderhoud zijne sympathie voor de instelling van het kadaster en de kadasterambtenaren. Gaarne wil hij alles doen om verbeteringen aan te brengen. Wat de ambtenaren betreft, hij houdt van knappe lui. In beginsel voelt hij er echter veel voor, dat iedereen naar de ambte naarsbetrekking moet kunnen mededingen, onafhankelijk van de wijze waarop hij de vereischte kundigheden verkregen heeft en in zooverre is hij geen bepaald voorstander van gedwongen opleiding hier of daar. Dat wil echter nog niet zeggen, dat hij niet overtuigd zou kunnen worden van de noodzakelijkheid daartoe. Wat den wensch van kultuurtechnische ontwikkeling voor de toekomstige landmeters betreft, het Departement van Financiën heeft daarbij geen belang en dus geen aanleiding om het programma van examen-eischen met kuituurtechniek te bezwaren. Mocht echter door „Landbouw" de wenschelijkheid daarto

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 202