198 Rest en W. J. de Haan wordt door eerstgenoemde rapport uitgebracht. De rekening wordt goedgekeurd, evenals daarna de begrooting over 1905 tot een bedrag van f 1120 in inkomsten en uitgaven. De heeren Hoffmann en de Vos verklaren zich bereid opnieuw de redactie van het tijdschrift op zich te nemen. De bepaling der plaats van bijeenkomst in 1905 wordt door den Voorzitter ingeleid met de mededeeling, dat het Bestuur, ofschoon reeds ten vorigen jare velen de aandacht vestigden op Maastricht, gemeend heeft in elk geval met eene vergadering in die plaats te moeten wachten tot 1905, wijl dan te Luik eene wereldtentoonstelling zal gehouden worden. Achtereenvolgens wordt nog door den heer Vruggink, Breda en door den heer W. J. de Haan, den Haag als plaats van bij eenkomst voorgesteld. Met overgroote meerderheid wordt Maastricht aangewezen. In de plaats van den aftredenden Secretaris den heer G. J. Col pa te Amsterdam (niet herkiesbaar) wordt na twee vrije stemmingen tot bestuurslid gekozen de heer E. R. de Vries te Gorinchem. Op de vraag van den Voorzitter of nog iemand het woord ver langt, zegt de heer Vruggink, dat het hem aangenaam zal zijn, als de heer Boer het onderwerp, dat deze bij ongunstig wêer in de namiddaguren ingeleid zou hebben, in het tijdschrift behandelt. Hierop verzekert de Voorzitter, dat, wanneer hij iets belangrijks heeft mede te deelen, zulks gewis eene plaats zal vinden in het tijdschrift. Na de gebruikelijke plichtplegingen sluit de Voorzitter de vergadering. Na de lunch namen de meesten der opgekomen leden deel aan een grooten rijtoer in de fraaie omstreken om Arnhem. De Arnhemsche leden de H.H.: Mulder, van der Rest en W. J. de Haan hadden bereidwillig de voorbereiding van dien toer op zich genomen. Een gevoel van voldoening zal hun zeker de herinnering geven, hoe ieder genoten heeft gedurende de uren, doorgebracht te midden van zooveel natuurschoon. Rijk aan afwisseling is de schoone streek om Arnhem. Weelderig aangelegde en onderhouden landgoederen, rivier panorama's, bosch en heide boeien beurtelings het oog.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 206