199 In 12 landauers werd van af „Musis sacrum" gereden langs den bekoorlijken Velperweg, over Velp en de Steegtot aan de Middachter allee. Daar werd even gewandeld, om zooveel te beter de statige boomenrijen te kunnen bewonderen, wier met loof beladen, zich heel in de hoogte naar elkaar toe neigende kruinen, als het ware een majestueus koepeldak vormen. Na een blik op het kasteel Middachten te hebben geworpen, reed men terug naar het Hotel „de Engel", waar men eenige oogenblikken opgewekt verwijlde. Toen volgde een prachtige tocht over Heuven naar den Zijpeberg. Boven: een heerlijk vergezicht over de heuvelachtige heide der Veluwemet terugblik naar het lager gelegen rivierpanorama. Zon was er niet; evenmin waren er echter nevels, die het opvangen van onvergetelijke indrukken der idyllische omgeving zouden hebben belet. Van den Zijpeberg reden wij naar het schoon gelegen Beekbuizen, waar nogmaals gerust werd, ten einde ons voor te bereiden voor het bezoek, nog aan het tusschen Beekhuizen, Rozendaal en Kla- renbeek gelegen paradijs te brengen. Bij de Steenen Tafel werd uitgestapt, om de bekende verge zichten in ons op te nemen, waarna over den Apeldoornschen weg langs het park Sonsbeek in Arnhem teruggekeerd werd. In Musis sacrum" vloog verder de tijd om bij den gezelligen gemeenschappelijken maaltijd, na afloop waarvan, het nog geruimen tijd duurde, eer ieder tot het besef was gekomen, dat men ten slotte toch scheiden moet. Ook den volgenden dag, een der schoonste van de dit jaar trouwens zoo talrijke zomersche dagen, bleven no gvelen groepsgewijze bijeen, om zoolang mogelijk van Arnhem's schoone omstreken en het met vrienden en bekenden gezellig verkeeren te kunnen genieten. Het komt den Secretaris voor, dat. deze tweede zomerverga dering niet minder geslaagd is, dan die ten vorigen jare te Wage- ningen gehouden. Allen, die aanwezig waren, zullen zich zeker voornemen, het volgende jaar te Maastricht te verschijnen en ook anderen opwekken tot het bijwonen van de vergadering aldaar. Be Secretaris, G. J. Colpa.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 207