201 dergelijke werkzaamheden op zich te nemen, de volgende jaar verslagen mogen gewagen van krachtigen vooruitgang en dat moge blijken, dat ook de gecultiveerde, doch irrationeel verdeelde gronden den invloed der Heidemaatschappij ondervinden." Uit het Verslag over het afgeloopen jaar „Ten slotte werd in het afgeloopen jaar de eerste opdracht ont vangen, tot het opmaken van een plan van afronding van eenige eigendommen onder de Gemeente Haaksbergen. De hierop be trekking hebbende kaarten zijn hier aanwezig en liggen voor belang stellenden ter inzage". Verslag van het vergelijkend examen voor de betrekking van adspirant-landmeter van het kadaster, gehouden te 's Gravenhage op 31 Augustus 1904 en volgende dagen, Rekenkunde. (U/a uur). 1. A, B en G huren een stuk land, waartoe A en B samen 150 gulden betalen. C geeft 25 gulden meer dan B. Als van de zuivere opbrengst, die 45 gulden bedraagt, B 10 gulden ontvangt, beredeneer dan, hoeveel ieder gegeven heeft. 2. Iemand heeft gekocht 6800 K.G. van zekere koopwaar voor f 1,10 het K.G. Hij verkoopt daarvan een gedeelte tegen 1,25 en het overige voor f 1,30 het K.G. Zoo hij op het eerste gedeelte f 180 meer wint dan op het tweede, vraagt men uit hoeveel K.G. iedere partij bestond. 3. Van drie tiendeelige breuken, die met dezelfde cijfers ge schreven worden en waarvan de eerste is een opgaande, de tweede een zuiver repeteerende en de derde een gemengd repeteerende, bedraagt de som 2yV. Als de derde breuk jV meer is dan de tweede, vraagt men welke breuken dat waren. Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van Zondag 23 en Maandag 24 October 1904, N°. 249.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 209