205 behoorlijk uitdrukken. In het schriftelijk werk kwamen geen zin storende of grove fouten voor. Ook het onderzoek in de Fransche en Hoogduitsche talen gaf over het algemeen bevredigende, uitkomsten. De spraakkunstige kennis was voldoende, doch, op enkele uitzonderingen na, konden de candidaten zich in beide talen slechts moeilijk uitdrukken. Voor het examen in handteekenen werd opgegeven een groep, bestaande uit een kubus, een prisma en een kegel. Het rechtlijnig teekenen bestond in eene eenvoudige constructie van lijnen en cirkels. Het onderzoek in beide laatstgenoemde vakken, zoomede dat in staatsinrichting en schoonschrijvengaf tot geen bijzondere opmer kingen aanleiding. De Commissie, A. Veenhuysen, Voorzitter. P. Zeeman Gz. P. Molenbroek. H. J. Wansink. P. Poot. H. v. d. Briel, Secretaris. Uit het verslag van het in de maand Aug. 1904 gehouden examen voor de betrekking van surnumerair der directe belastingen, invoerrechten en accynzen. De kennis van de inrichting van het kadaster en die der wet op de grondbelasting, daarmede in verband, was zeer gering. Daar voortaan uit de surnumerairs de ambtenaren van het kadaster gekozen zullen worden, is het van groot belang, dat de candidaten van dat onderdeel van het examen meer werk maken. 2) St. Ct. N°. 221, Bijvoegsel. Verslagen en Rapporten, N°. 71. 2) Bedoelde ambtenaren zullen voortaan krachtens Kon. Besl. d.d. 30 Maart 1904 No. 19, worden gekozen uit de ontvangers der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, die surnumerair zijn geweest en uit de surnumerairs. La vérité est en marche! Zij neemt alleen een eenigzins vreemden weg, om te komen tot den «landmeter van het kadaster»; het eenige doel dat zij zich kan stellen. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 213