234 De motie van den heer van Raai te wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. IVde HOOFDSTUK (Justitie). Voorloopig Verslag. Opmerkingen en beschouwingen. Regeling van de rechtspositie der ambtenaren. Vroeger is medegedeeld, dat, naar de meening der Regeering, regeling van de rechtspositie der ambtenaren eerst na regeling der administratieve rechtspraak tot. stand zou kunnen komen, maar tevens, dat een ambte naar bij het Departement van Justitie met de voorbereiding van een ontwerp tot regeling dier rechtspositie werd belast. Gevraagd werd, hoe ver de voorbereiding van dit ontwerp thans is gevorderd en of kan worden toegezegd, dat deze regeling tegen de invoering der administratieve recht spraak althans gereed zal zijn. Kadaster. Sommige leden wenschten hunne teleurstelling niet te verhelen over de verklaring des Ministers ten vorigen jare in de Memorie van Antwoord betreffende hoofdstuk IV der Staatsbegrooting, dat hij voorshands niet. zou kunnen voldoen aan den wensch van hen, die van zijne zijde eenige toezegging verlangden omtrent de indiening van een wetsontwerp betref fende de bewijskracht van het kadaster. Zij meenden niettemin dit ge wichtige onderwerp in 's Ministers aandacht te moeten blijven aanbevelen. Memorie van Antivoord. Opmerkingen en beschouwingen. Regeling van de rechtspositie der ambtenaren. Ter voorbereiding van deze regeling zijn bereids een aantal gegevens verzameld. Met de samenstelling van het ontwerp zelf zal een aanvang worden gemaakt, zoodra de voor dien arbeid geschikte werkkrachten, die thans nog voor de administratieve rechtspraak onontbeerlijk zijn, vrij komen. Dat de regeling tegen den tijd van de invoering der administra tieve rechtspraak gereed zal zijn, is op goede gronden te verwachten. Kadaster. Het zou de moeite loonen, indien de leden, die gaarne eene toezegging hadden vernomen ter zake «van de indiening van een wetsontwerp be-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 244