236 V en VILB uitgetrokken, door de commissie niet afzonderlijk worden verantwoord overeenkomstig een voor jaren gepleegd overleg tusschen de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Financiën, terwijl zooals trouwens uit de omschrijving van den post op hoofdstuk VIIJ3 blijkt (en reeds boven werd gezegd), uit dezen laatsten post behalve het subsidie der Commissie, de traktementen der bovenbedoelde landmeters van het kadaster worden gekweten. Wat betreft de vraag, of, en zoo ja, welke maatregelen van Regeerings- wege zijn getroffen tot instandhouding van de met groote kosten in open" bare en bijzondere gebouwen aangebrachte waterpassingsmerken, diene, dat deze zorg sinds 1888 berust bij het Departement van Waterstaat, Handel en Nijverheid. Beraadslaging. De Kamer heeft zich neergelegd bij het gegeven antwoord. IXde HOOFDSTUK (Waterstaat, Handel en Nijverheid). Voorloopig Verslag. Vde Afdeeling. «ZüSAMMENLEGUNG» VAN VERSNIPPERDE PERCEELEN. Van de hieromtrent in Dnitschland bestaande bepalingen wordt daar door vele landbouwers druk gebruik gemaakt. Sommige leden achtten het gewenscht, dat ook voor ons land zoodanige bepalingen werden vast gesteld. Ten einde bezwaren te vermijden, meenden eenigen, dat naar medewerking van belanghebbenden moet worden gestreefd. Men gaf daarom in overweging de gelegenheid te openen om, op voorstel van belanghebbenden, over te gaan tot onteigening van perceelen, welke moeten dienen tot het aanleggen of verleggen van wegen ter bevordering van de cultuur van complexen van perceelen. Gaarne zou men hier omtrent 's Ministers meening leeren kennen. Hoogere Burgerschool te Wageningen. Art. 208. Nu deze school bij Koninklijk besluit van 10 Augustus jl. tot eene zelfstandige inrichting is verheven en daarop het reglement voor de Rijks-hoogere burgerscholen van toepassing is verklaard, achtten eenige leden het noodig haar te doen ressorteeren onder het Departement van Binnenlandsche Zaken. Immers, al moge zij in hoofdzaak dienen voor opleiding van aanstaande leerlingen der hoogere land-, tuin- en boschbouwschool, zij kan toch niet meer beschouwd worden als eene

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 246