238 hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus te verkrijgen in de plaats van de bestaande, bepaaldelijk als voorbereiding voor het landbouwonderwijs bestemde inrichting met vierjarigen cursus, en tegenover deze aanwinst toch ook eenige opoffering wel gerechtvaardigd zoude zijn geweest. De gemeente bleek echter niet bereid in die richting mede te werken en zoo bleven de kosten, welke het Rijk voor de school betaalt, evenals tot dusver op de IXde hoofdstuk der Staatsbegrooting uitgetrokken en het toezicht over de school toevertrouwd aan den inspecteur van het middelbaar onder wijs, in het bijzonder belast met het toezicht op de landbouwscholen. Beraadslaging over de Vde Afdeeling. Over bovenstaande onderwerpen wordt niet van gedachten gewisseld. Nieuwe Geodetische en Kultuurtechniscbe Literatuur. Aangeschaft voor de bibliotheek der Vereeniging. J. D. Krijgsman. Ruilverkaveling. De Nieuwe Tijd, Sociaaldemo cratisch Maandschrift, April 1904. *Ausbildung und Prüfung der preussischen Landmesser und Kultur- techniker. Verordnungen und Erlasse zusammengestellt im Auftrage des Kgl. Ministeriums für Landwirthschaft, Domanen und Forsten. Dritte durchgesehene Auflage. Berlin. Paul Parey. 1904. Preis 2 Mark 50 pf. Dit samenstel van voorschriften leent zich, bij den huidigen stand van het vraagstuk der opleiding van den landmeter van het kadaster hier te lande, zoozeer voor een afzonderlijke bespreking, dat wij van een bloote inhoudsvermelding, verrijkt met een enkeleopmerking, afzien. E. Kolbe. Architect. Translocationen der Deckgebirge durch Kohlen- abbaudie damit verbundenen Grundwasserstörungen, Gebaude und Grundstücksbeschadigungen, Minderwert und Abgeltung des Schadens. Mit einem Titelbild und 11G erlauternden Figuren. Oberhausen 1903. Verlag von Richard Kühne Nachf. Preis 7,50 Mark.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 248