241 Het bevat de drie hoofdafdeelingen: Instrumentenkunde (183 bid), Niedere Geodasie (101 bid) en Höhere Geodasie (98 bid). Het boek is voornamelijk voor geografen bestemd en bevat in hoofdzaak, de mathematische ontwikkelingen die op de verschillende vraagstukken betrekking hebben. De vereffeningsrekening is geheel onbesproken gelaten; men vindt er nóch eene behandeling van de methode der kleinste vierkanten, nóch eenige andere methode in op genomen. Aan de hand van dezen gids wordt men dus wel op weg gebracht., voor de bereiking van het einddoel zal men zich echter van een nieuwen leidsman moeten voorzien. *A. Wiener. Geh. Regr. Die Gesetzgehung über Katastervermessung und das Fortführungs- und Lagerbuchwesen im Gross herzogthurn Baden. II Auflage des II Teils aus Buchenberger, Landwirt- schaftsrecht und Landwirtschaftspflege. Karlsruhe, J. Langs Buchhandlung, 1903. Prijs f 2,GO. L. David. K. u. K. Hauptmann der Art. Ratgeber fiir Anfcinger im Photographieren und fiir Fortgeschrittene. 23 Aufl. 09 Tausend, mit 92 Bildern und 19 Tafeln. 1,50 Mark. De Ingenieur. 1904. R. A. van Sandick. Het gemeentelijk bouw- en woningtoezicht te Amsterdam. Met rapport van den Directeur van het gemeen telijk bouw- en woningtoezicht J. W. G. Teilegen, bldz. 58. Vrijdom van grondbelasting voor nieuw ingedijkte poldersbldz. 136. Is ontleend aan de Handelingen. Eerste Kamer. Stedenbouw als leervak aan de Technische Hoogeschoolbldz. 176. Naar aanleiding van een artikel in het Handelsblad van 1 Maart, Ochtendblad le blad, van den Direcleur van het bouw- en woning toezicht te Amsterdam, den civiel-ingenieur J. W. C. Tellegen. A. H. op ten Noort, Luitenant-Ingenieur. Een lineaalpasser, bldz. 237, 299. Betreft een hulpmiddel bij het vervaardigen van bouwkundige teekeningen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 251