244 H. Löscliner. K. K. Ingenieur. Notiz über den Senkel. Heft 2. Behandelt de vraag of aan een enkelvoudig of dubbelschietlood de voorkeur moet worden geschonken. In de aanteekening wordt nog de aandacht gevestigd op het zoogenaamde „Blitzlot" van Sc hul te, waarvoor wij verwijzen naar Z. f. V. 1903, bldz 555. Ibel. Steaerassessor. Die Triangulierung für die Neuaufnahme von Nümberg. Heft 3. S. Truck. K. u. k. Hauptmann d. R. Zur Kartograpliie der Balkanhalbinsel. Heft 3. J. Schnöckel. Auseinandersetzungslandmesser. Teilung eines Drei- ecks. Puller. Ingenieur. Eine Teilungsaufgabe der Praxis. Heft 5. Deze artikelen behandelen hetzelfde onderwerp, nl. de verdeeling van een driehoek in drie vierhoeken van gegeven inhoud, door lood lijnen, uit een punt binnen den driehoek gelegen, op de zijden neergelaten. Het geval heeft zich voorgedaan bij eene ruilverkaveling onder Geestemünde, en werd daar langs eenvoudigen weg benaderend op gelost. (Zie Z. f. V. 1903, bldz. 378 e. v.) Koppe. Militdrische und Technische Topographie. Heft 6. Een toelichting der bijdrage voorkomende in Heft 1. L. Wiuckel. Die Tdtigkeit der Geometer bei der Anfertigung von Bebauungsplanen. Heft 6. Lube. Stadtischer Vermessungsinspektor. F. a. M. Die Grund- stücksumlegung in Stadtfeldmarken und in der Südostfeldmark Dortmund. Heft 6 u. 7. F. J. Frank. Ingenieur. Das Nullpunktgelenk. Eine Neuerung an Stahlmessbandern. Heft 7. Hellmicli. Steinzeicheninstrument für vier- und dreieckige Steine. Heft 7. M. Albrecht. Kgl. Landmesser. Die Vermessung der tychonischen Sternwartenruinen (tuf der Insel Hven im Jahre 1902. Heft 8.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 254