265 Vet'plaatsingen van Aspirant-Landmeters. Met 1 Januari 1905: S. de Grebber, H. H. Kreeftenberg en G. L. H. Horstmann van Tilburg naar s-HertogenboschA. L. M. C. Smeulders van Tilburg naar Breda. De landmeters van het kadaster F. H. A. J. Bingen en Th. L. Kwisthout zijn ook in 1905 ter beschikking gesteld van de Rijks- commissie voor graadmeting en waterpassing. Op 10 December 1904 herdacht de Notarieele Vereeniging te Amsterdam, in het hotel Krasnapolsky, op feestelijke wijze haai dertig-jarig bestaan. Het Weekblad voor Privaatrecht, Notarisambt en Registratie, N°. 1825, deelt omtrent dit heuchelijke feit in opgewekten toon eenige bizonderheden mede, waaruit valt af te leiden, daf het haar, die ons bij het begin der twintigste eeuw gastvrij ontving, bij voort during voorspoedig gaat. Ofschoon o.verbodig, meenen wij niet te mogen nalaten de ver zekering te geven, dat men hierover in kadastralen kring zich van harte verheugt. De heer G. van Iterson, hypotheekbewaarder te Amsterdamden leden der Vereeniging sints 29 September 1900 welbekend, als onze sympathieke tegenstander van een kadaster met bewijskracht, herdacht op 13 December 1904, onder talrijke bewijzen van belang stelling en deelneming, den dag waarop hij 40 jaar geleden bij de registratie in dienst trad. Op tweeden Kersdag 1904 overleed in het St. Elisabeth-Gesticht te Leidenin den ouderdom van bijna 92 jaren, de heer A. G. Hessels, oud-landmeter van het kadaster en oud-landmeter van het Hoogheemraadschap Rijnland. Met hem is heengegaan de laatst overgebleven landmeter dei- oorspronkelijke kadastrale opmetingen, tevens een der weinigen, die nog zijn gerechtigd tot het dragen van het eereteeken van het Metalen Kruis.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 275