IN MEMORIAM. Mr. C, J. SICKESZ. Op 19 Februari j.l. overleed te Meran (Tyrol) de heer Mr. C. J. Sickesz, oud-Voorzitter van het Nederlandsch Landbouw-Comité, en oud-Directeur-Generaal van Landbouw, Ridder van den Neder- landschen Leeuw, Officier der Orde van Oranje-Nassau. De Heer Sickesz was geboren te Amersfoort, 19 Februari 1839, studeerde te Utrecht en promoveerde daar den 25en Januari 1864, op proefschrift „de Schutterijen in Nederland". Reeds spoedig na zijn intrede in de maatschappij toonde hij veel belang te stellen in alles wat den Landbouw betrof, en die belang stelling heeft als 't ware zijn gansche leven beheerscht. Terwijl hij, Burgemeester van Laren geworden, in 1878 gekozen was tot lid van de Tweede Kamer der Staten-G ene raai voor het district Zutphen, werd hij in 1879 Voorzitter van de Geldersche- later geheeten de Geldersch-Overrijselsche Maatschappij van Land bouw. Na zijn bedanken in 1891 werd hij haar Eere-Voorzitter. Het waterschap de Berkel mag gezegd worden te zijn ontstaan door zijn onvermoeid streven, dat hij aanvankelijk bekroond zag door zijne benoeming tot Watergraaf. Aan de organisatie van dat nieuwe waterschap wijdde hij zoozeer zijne belangstelling en werk kracht, dat hij (in 1882) voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer bedankte. Maar ook op breeder terrein wijdde hij zich aan de landbouw belangen. Toen in 1884 te Amsterdam de eerste groote Inter nationale Landbouw-tentoonstelling werd gehouden, was hij de aangewezen voorzitter, van welke taak hij zich meesterlijk kweet. Hij had ook zitting in de gemeenschappelijke Commissie uit alle Provinciale Maatschappijen van Landbouw, die de algeheele uit roeiing van de besmettelijke longziekte onder het rundvee tot program had, en dit bekroond zag in 1885.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 3