40 Onze Minister van Binnenlandsche Zaken is belast met de uitvoering van dit besluit, waarvan afschrift zal worden gezonden aan Onze Ministers van Justitie en van Waterstaat, Handel en Nijverheid en aan de Alge- meene Rekenkamer. Het Loo, 25 November 1903. BEZUINIGING. (Mededeelingen omtrent de tijdstippen waarop in de jaren 1902 en 1903 de St. 75 de controle Leeuwarden bereikten.) In de laatste aflevering van den vorigen jaargang van dit Tijd schrift wordt op blz. 264 vermeld, dat door den heer ten Bokkel werd opgemerkt, dat de landmeters in de controle Leeuwarden er nog nimmer in slaagden tijdig met hun werk gereed te zijn en dat in het jaar 1903 op 4 November metingstukken de controle bereikten, wier datum van inkomst op 15 Augustus zou gesteld zijn. Deze mededeeling zou door hare algemeenheid aanleiding kunnen geven tot verkeerde gevolgtrekkingen, ter voorkoming waarvan ons van bevoegde zijde zijn medegedeeld enkele gegevens, die ons in staat stellen te vermelden, hoe het met de inzending van meting stukken in de laatste twee jaren was gesteld. Deze gegevens zijn de volgende: Jaar 1902. Omstreeks 15 Augustus (in elk geval in de maand Augustus) waren aan den controleur toegezonden de metingstukken der eerste rondreis in het overwegend grootste gedeelte der ge meenten (72 van de 78). Voor enkele (5) gemeenten was de datum van inzending van 19 September, voor één gemeente 2 October. In vele gemeenten werd een tweede rondreis gedaan. Jaar 1903. In de maand Augustus waren aan den controleur toegezonden de metingstukken der eerste rondreis in 63 van de 78 gemeenten; enkele werden ingezonden begin September of in October. Wegens toevallige omstandigheden werden van één gemeente Oosterzeede metingstukken op 4 November ingezonden. Oorspronkelijk bestond het plan om de metingslukken van den gewonen dienst in te voegen bij de staten van een nieuwen tram

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 40