Thos. Ferguson. 59 kan de cyclograaf ook worden ingericht voor hydrographische doel einden, om kronkelende vaarwaters, riviertjes, enz. in kaart te brengen. NASCHRIFT {16 Nov. 1903) In verband met het op blz. 2 en 3 besprokene omtrent de behoefte, waarin de cyclograaf moet voorzien, kan het bericht dienen dat, nog vóór dat het toestel in den handel kon worden verkrijgbaar gesteld, reeds een exemplaar is aangevraagd vanwege de „Intelli gence Branch" van het Engelsche leger, voor gebruik in China, een land dat zich trouwens uit den aard der bestaande toestanden, (vrij goed begaanbare paden, absoluut geen topographische gegevens, snel ontwikkelende belangen van allerlei aard), bij uitstek leent voor de toepassing van een dergelijk toestel. DE TWEEDEELIGE GRENSSTEEN. De gunstige ontvangst aan Schmeisser's normaal-grenssteen in ons land ten deel gevallen, noopte ons tot navraag in het geboorte land van dat grensteeken, naar de ervaring aldaar in de praktijk er mede opgedaan. Het voordeel gelegen in het verkrijgen van eene onzichtbare en eene zichtbare afpaling tegelijkertijd, hoe groot ook, zou geheel denkbeeldig wezen, indien de ondervinding had geleerd, dat het materiaal van den steen van dien aard is, dat deze de noodige duurzaamheid mist. In dit opzicht vroegen wij om voorlichting; het ontvangen ant woord, zulks zij onmiddellijk verklaard, was weinig opwekkend de termen waarin het is vervat zijn zelfs zoo kras, dat wij meenen, gelet op het droevige lot van Oscar von Fielitz, den naam van onzen alleszins betrouwbaren zegsman niet openlijk te mogen ver melden. Het Duitsche oordeel luidt: „Die Sache mit den Schmeisser'schen zweiteiligen Grenzsteinen 's* Sbei vielen Collegen habe ich mich befragt, sind alle derselben Meinung.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1904 | | pagina 63