98 het lid der Centrale Commissie, kunnen binnen veertien dagen na de nederlegging van het proces-verbaal bij Gedeputeerde Staten be zwaren indienen, betreffende hetgeen daarin is vermeld, of ter vergadering is voorgevallen. «Gedeputeerde Staten doen uitspraak binnen vier weken, tenzij zij binnen die termijn hunne beslissing bij een met redenen te omkleeden besluit verdagen. «Zij beslissen of de ingebrachte of bij hen gerezen bezwaren recht vaardigen a. verbetering van het proces-verbaal; b. het houden van een nieuwe vergadering, waarin hetzij over alle, hetzij over sommige in hun besluit aan te wijzen punten opnieuw zal worden gehandeld en beslist, zoo noodig met inachtneming van daarbij door hun aan te geven formaliteiten. De beslissingen van de opnieuw te behandelen punten vroeger genomen, zijn van rechtswege vervallen. «Hangende den termijn, tot, en de behandeling van het beroep, worden maatregelen tot uitvoering der ruilverkaveling niet genomen. «Op het houden van een nieuwe vergadering zijn de bepalingen van toepassing welke voor de voorafgegane golden. «De plaatselijke Commissie, of de landmeter, waar aan dezen alleen de uitvoering is opgedragen, schat de waarde van alle gronden onder de ruilverkavelingszaak ressorteerende. «Indien eigenaars, mede-eigenaars, erfpachters of beklemde meijers van buiten de ruilverkavelingszaak gelegen gronden, verzoeken, dat deze in de ruilverkaveling worden begrepen, wordt ook de waarde der door hen alsnog in te brengen gronden geschat. «De plaatselijke Commissie of de landmeter is bevoegd van nog andere buiten de grenzen der ruilverkavelingszaak gelegen gronden de waarde te schatten. «Afzonderlijk worden geschat le erfdienstbaarheden ten nutte of ten laste van de zooeven genoemde landerijen; 2e jacht- en vischrechten, die derden op gronden of wateren hebben; 3e de rechten van erfpacht, beklemming, opstal, vruchtgebruik, gebruik of bewoning, grondrente of tiend. «Vermeerdering van waarde van tijdelijken aard door bemesting, bezaaiing, het te velde staan van vruchten en dergelijke, of vermindering van waarde van tijdelijken aard door overstrooming, langdurige droogte en dergelijke, wordt bij de waardebepaling der landerijen niet in aanmerking genomen. Daarvan vindt afzonderlijke waardeering plaats. «De schatting geschiedt op de wijze, door de Centrale Commissie

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 100