99 aan te geven overeenkomstig door haar te stellen voorschriften. «Alle waardebepalingen, behalve die welke vermeerderingen of verminderingen van tijdelijken aard betreffen, worden gelijktijdig nedergelegd op de secretarie van de gemeente of gemeenten, waar binnen gewaardeerde landerijen gelegen zijn, ten einde aldaar gedurende ten minste dertig dagen ter inzage van een ieder te liggen. «Tegen de waardebepaling van landerijen kunnen bezwaren worden ingebracht door eigenaars, mede-eigenaars of hen die beweren eigenaars of mede-eigenaars te zijn, alsmede door hen, die op de landerijen een zakelijk recht hebben. «Tegen de waardebepaling van erfdienstbaarheden, jacht- en visch- rechten kunnen bezwaren worden ingebracht door hen, die bedoelde rechten hebben, tegen de waardebepaling der andere vroeger genoemde zakelijke rechten bovendien door hen, aan wie hypotheek op een dier rechten is verleend. «De bezwaren worden mondeling of schriftelijk ingediend bij de plaatselijke Commissie, welke gehouden is die bezwaren, waarvan zij bij mondelinge indiening proces-verbaal opmaakt door den belang hebbende mede te onderteekenen, ter kennis van Gedeputeerde Staten te brengen. «Gedeputeerde Staten gaan ten spoedigste over tot de benoeming van eene uit een oneven aantal leden bestaande Commissie ter beslissing van de bezwaren. «Een lid van het College van Gedeputeerde Staten is lid en voorzitter van de Commissie voor de Bezwaren, welke verder wordt samengesteld bij voorkeur uit personen, die geacht kunnen worden bekend te zijn met de toestanden ter plaatse van de ruilverkaveling.» De Sub-Commissie bracht op de 8e Vergadering der Commissie „Ontginning", hare 3e bijeenkomst, hare taak niet ten einde. Het vergevorderde uur noopte de vergadering te verdagen tot een nader te bepalen dagde uitkomsten van haren voortgezetten arbeid zullen te zijner tijd onzen lezers worden medegedeeld. Februari 1905. H. Wester wolde. In het waterschap ,.\Vesterwólde" wordt in het loopende boekjaar 1904/05 een omslag geheven van f 24,342. Dit is de eerste maal, dat in het kanalisatie-waterschap omslag wordt geheven. De heeren J. L. Veeman te Meeden, B. Reinders te Beerta en H. ten

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 101