129 Schriftelijk Werk Registratie-examen. Hypotheken en Kadaster. A. Hypotheken. I. Ten hypotheekkantore te X. is ten behoeve van A en ten laste van B inschrijving genomen op diens perceelen in de gemeente G sectie D. N03. 1 en 2, voor eene schuld van f 1000.wegens door A aan B geleend geld. B overlijdt en laat tot erfgenamen na E en F, ieder voor de helft. Deze verdeelen zijne nalatenschap bij onder- handsche akte, waarbij wordt toegescheiden aan E gemeld perceel sectie D N°. 1 en aan F het perceel sectie D N°. 2. Zij komen tevens overeen met A, die daartoe tot de akte meewerkt, dat ieder hunner slechts voor de helft der hypothecaire schuld belast en uitsluitend voor de helft ervan aansprakelijk zal zijn en dat ieders perceel slechts voor 500.hypothecair verbonden blijft. A ver klaart hiermede genoegen te nemen. E en F wenschen deze regeling in de hypotheekregisters openbaar te maken en richten een daartoe strekkend verzoek tot den hypo theekbewaarder. Gemotiveerd antwoord wordt verzocht op deze vragen: 1°. Is de hypotheekbewaarder tot de verzochte openbaarmaking verplicht? Zoo neen, waarom niet? zoo ja, waarom wel en op welke wijze moet ze dan geschieden, d. i. wat is ertoe noodig van de zijde der verzoekers en van de zijde des bewaarders? 2°. Kan A. niettegenstaande gemelde regeling tóch op elk perceel meer dan f 500.verhalen? Is hierbij de al of niet openbaar making van invloed? 3°. Als de openbaarmaking is geschied, welke rekening heeft daarmee de hypotheekbewaarder dan te houden als voor één der perceelen inzage of afgifte van een slaat van inschrijving wordt verzocht? II, De sub A I hiervoor vermelde schuldenaar E heeft zijne schuld ad f 500.— betaald en biedt nu den hypotheekbewaarder aan een notarieele akte, waarbij G als lasthebber van A toestemming geeft tot doorhaling der hypothecaire inschrijving op het perceel sectie D

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 131