130 N°. 1 der gemeente C. G is door A daartoe gemachtigd bij onder- handsche akte van lastgeving, welke echter niet is vastgehecht aan het roiement, in hetwelk ook niet is vermeld, dat ze aan eene andere akte is gehecht. Het verzoek des bewaarders om overlegging der volmacht wordt geweigerd. Is de bewaarder nu op grond daarvan bevoegd de doorhaling der inschrijving te weigeren? B. Kadaster. I. Wat hebben, na de vervulling der opschortende voorwaarde, waaronder onroerend goed is gekocht, (zijnde de titel reeds tevoren overgeschreven) koöper of verkooper, of wel beiden te doen ten einde overboeking van het gekochte in den kadastralen legger ten name des koopers kunne geschieden? II. Wat is, na vervulling der ontbindende voorwaarde, waaronder onroerend goed is gekocht, noodig opdat terugboeking van dat goed in den kadastralen legger ten name des vorigen eigenaars kunne geschieden: a. in het geval van art. 1302 B. W. b. ingeval van uitdrukkelijk bedongen ontbindende voorwaarde? (art. 1301 B. W.) Werktuig voor het onderzoek van meetveeren. De fabriek .Physica", Wis- en Natuurkundige Instrumenten (G. de Koningh, Weerdjesstraat, Arnhem) stelde, daar het te tijdroovend is de lengte van een meetveer met een paar eind- meters na te meten, een werktuig samen, waarmede men zeer snel en met groote nauwkeurigheid deze lengte kan bepalen. Eene korte beschrijving van dit werktuig zal wellicht onzen lezers welkom zijn. Een stalen balk A B. van 6X12 c.M. en een lengte van c.a. 11 M. wordt door zes schragen gedragen en is zóó opgesteld, dat het bovenvlak horizontaal is. Bij het uiteinde B. bevindt zich een stalen nok b, die aan de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 132