132 Hoe verder de meetveer op het werktuig wordt gelegd blijkt uit de figuur voldoende. Is de meetveer 20 Meter dan wordt bij het onderzoek op c.a. 10 Meter een klem geschroefd. Eerst wordt de lengte van af het eene handvat tot aan deze klem (die bij a komt te liggen) gemeten. Vervolgens wordt de klem bij b gebracht en de lengte van het overige deel van de veer gemeten. Het resultaat van een onderzoek van een gebruikte veer was: Merk: J. Raschke, Glogau. N°. 6548 Bij 18° G. Belasting: 1 K.G. -j- 2.8 m.M. 3 K.G. 3.1 m.M. 5 K.G. 3.2 m.M. Dergelijk onderzoek wordt bij franco toezending geheel kosteloos verricht, uitgezonderd eventueele kosten van terugzending. Een fout in de koopakte. Op 3 Mei deed de Rechtbank te Rotterdam uitspraak in de zaak, ver meld op de bldz. 100102 van dezen jaargang van dit orgaan. De rechtbank was van oordeel dat, nu inderdaad uit een brief van den notaris zelf bleek, dat deze erkende een vergissing gemaakt te hebben met de kadastrale nummers, de akte dus ook niet inhield wat partijen hadden verklaard, maar dat «de valschheid» niettemin daarmede nog niet bewezen was, nu de eischer géén gebruik had gemaakt van zijn bevoegd heid om te procedeeren overeenkomstig de artikelen 176 e.v. R. v., de éénige wijze waarop men «de valschheid» van een akte bewijzen kan. De vraag blijft nu echter over, hoe die akte, die «geacht moet worden» in te houden wat partijen hebben verklaard, door den rechter moet worden geïnterpreteerd, nu de inhoud der akte mei zichzelf in strijd is, doordat de kadastrale omschrijving niet klopt met de plaatselijke beschrijving. De rechtbank was van oordeel, dat in casu de plaatselijke omschrijving ging boven de kadastrale omschrijving. Met laatste omschrijving zijn toch de partijen minder hekend, met de plaatselijke omschrijving echter uitmuntend. Ook de opgegeven grootte klopt met die van het complex, zonder het aparte stuk.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 134