133 Dies verklaarde de rechtbank den eischer eigenaar te zijn van het be wuste perceel; gelastte den bewaarder van de hypotheken en het kadaster het perceel ten name van den eischer te stellen; veroordeelde B. om zulks te gehengen en te gedoogen, met zijn veroordeeling in de kosten. N. R. C. Vereeniging van landmeters in Suriname. Op initiatief van den heer H. M. Simons, die eene vergadering van landmeters te zijnen huize bijeenriep, is besloten tot de op richting te Paramaribo van eene Vereeniging van landmeters in Suriname. Allen, die in de kolonie den graad van landmeter bezitten, zijn als lid toegetreden, of hebben toezegging daartoe gedaan. De gouvern.-landmeter, de heer W. L. Loth, zegde zijnen steun toe, zoomede de heeren dr. H. D. Benjamins, G. A. J. Struyken en J. A. Polak. Het doel van de vereeniging zal zijn: bevordering van de belangen van het landmetersambt in den uitgebreidsten zin des woords. Samenwerking zal betracht worden en de toenadering bevorderd tusschen het domeinbestuur en de particuliere landmeters, waardoor èn gouvernement èn publiek beter gediend zullen worden. Voor rekening der vereeniging zullen instrumenten aangeschaft worden voor gemeenschappelijk gebruik, waardoor niet alleen vollediger materieel zal worden verkregen, maar ook meer eenheid zal komen in de wijze van werken. Dit laatste zal men ook door andere middelen trachten te bevorderen. Door de resultaten van de metingen der verschillende landmeters zooveel mogelijk zorgvuldig te vergaren, zal wellicht kunnen worden bijgedragen tot het vormen van een kadaster. Onderling zal meer voeling worden gehouden en door voordrachten en anderszins het wetenschappelijk gedeelte van het ambt naar behooren behartigd kunnen worden. (O. W.) Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Voorloopig wordt bericht, dat is overeengekomen met eenige ambtgenooten te Maastricht, die welwillend de taak van Commissie

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 135