141 Zoo dit niet het geval is, hetgeen bijna doorloopend voorkomt met meetbrieven niet afgegeven door ambtenaren bij het kadaster, dan wordt een onderzoek in loco ingesteld, en de oude meetbrief door een nieuwen vervangen. Betreft de verkoop gedeelten van een perceel, dan wordt na gelijksoortig onderzoek, de oorspronkelijke meetbrief gesplitst in zooveel nieuwe meetbrieven als er koopers zijn, welke meetbrieven alle aanvankelijk worden uitgegeven op naam van den verkooper, om van diens naam, bij nieuw op te maken acte, op de nieuwe verkrijgers te worden gesteld. Heeft grensverlegging plaats gehad, of heeft een der vorige eigenaren grond van het gouvernement van N. I. in bezit genomen, dan wordt de aanstaande kooper gewezen op de moeielijkhcden die daaruit kunnen ontstaan, met het gevolg, dat de nieuwe eigenaar bijna doorloopend genegen blijkt te zijn, die zaak met de aangrenzende eigenaren in orde te brengen, de onwettig geoccupeerde gronden in eigendom aan te vragen en ten slotte op de vastgestelde hoek punten van zijn perceel steenen pilaren te bouwen. J. H. Evelein. Utrecht, Augustus 1905. Verslag van de 21e Algemeene Vergadering gehouden te Maastricht op 21 Augustus 1905. Bij de opening der Vergadering des namiddags te 2 uur, waren aanwezig de heeren Boer, Colpa, Evelein, Hoffmann, Houben, van Kan, Oosterman, Paulussen, Persoon, M. Pollen, Raeven, Smeets, Spuybroek, Struyck, de Vos, de Vries, Wagemaker, R. de Wal, van Wiechen en Zijlstra. Later kwam nog de heer L. Bingen ter bijeenkomst. De Voorzitter, de heer I. Boer Hz. heet de aanwezigen met enkele woorden welkom; hij wil aan dezen welkomstgroet geen openingsrede verbinden, aangezien de agenda van werkzaamheden uitgebreid is en veel van de aandacht der leden zal vorderen. Voor de notulen der vorige Algemeene Vergadering wordt ver-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 143