142 wezen naar 't verslag opgenomen in het tijdschrift Jaargang XX, pag. 189 v.v. Aanmerkingen op dit verslag worden niet gemaakt. Door den Secretaris wordt omtrent den toestand der vereeniging en de bestuurshandelingen over het na de vorige Algemeene Ver gadering verloopen tijdperk, het volgende verslag uitgebracht. Het getal leden der vereeniging bedraagt thans 212, waarvan 177 in Nederland en 35 in Indië; 't getal abonnés op het tijd schrift is ongeveer 45, namelijk 23 bij het Bestuur (20 in Nederland 2 in België en 1 in Indiëen ongeveer 22 bij den boekhandel. De rekening over 1904 sluit met een batig saldo van f 135,32. De toestand mag dns, met het oog op de stijging van het leden tal en een kleine vermeerdering van het batig saldo, gunstig ge noemd worden. Nu het kadastrale vraagstuk nog altijd verkeert in het stadium uiteengezet in het op de vorige Algemeene Vergadering uitgebrachte verslag, viel er voor het bestuur weinig te doen om deze zaak tot verdere oplossing te brengen, en daarom werd voorloopig een af wachtende houding aangenomen. Er werd slechts één bestuursvergadering gehouden, waaraan verbonden werd een bezoek aan het Departement van Financiën, voornamelijk met het doel eenige kadastrale belangen voor te dragen bij de nieuw opgetreden hoofdambtenaren. Den heer Inspecteur werden de leemten en gebreken der huidige organisatie, zooals die in hoofdtrekken waren aangegeven bij de opening der vorige Algemeene Vergadering, door den Voorzitter ontvouwd. De Inspecteur, blijkbaar van meening dat de bestaande toestand in wat al te donkere kleuren was afgebeeld, dat enkele maatregelen die door het hoofdbestuur reeds genomen waren en andere die nog genomen zouden worden, geleidelijk verbetering kunnen aanbrengen, en dat reorganisatie zoo ingrijpend als 't bestuur die ontwikkelde noodig noch wenschelijk is, gaf niettemin het verlangen te kennen een schriftelijk verslag van de aangevoerde meeningen te ontvangen. Aan dezen wensch werd gaarne voldaan en de indiening van een uitvoerige memorie door Bestuur en Redactie, was daarvan het gevolg. De heer van der Veur wees op de hardheid die voor vele land meters ligt opgesloten in de aanschrijving van den Minister van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 144