143 Financiën d.d. 13 September 1904 N°. 42 Regie. Daarmede toch wordt aan tal van ambtenaren, die zich steeds met ijver en toe wijding van de hun opgelegde taak hebben gekweten ook al hield de aard en 't gewicht van die werkzaamheden dikwijls geen verband met persoonlijke wenschen en neigingen van den ambte naar en al lag die taak soms buiten het eigenlijke ambtsgebied van den landmeter de weg voor benoeming tot hoofdambte naar afgesneden, wijl het toch van die landmeters niet geeischt kan worden, dat zij zich op hun leeftijd nog aan de wisselvallige kansen van een examen zullen wagen. De heer van der Veur meende deze grief met te meer klem te mogen uitspreken, omdat hij voor zich dat hoofdambtenaarschap niet begeert of begeeren zal. De Inspecteur was daartegenover van gevoelen dat de belangen van den dienst den genomen maatregel volkomen wettigen. Van eenig examen voor de betrekking van ingenieur-verificateur behoeft, naar Z.H.E.G. meent, geen sprake te zijn. Den heer Hoofddirecteur der Afdeeling Registratie werd gevraagd zijn aandacht te willen schenken aan de vraagstukken waarmee onze vereeniging zich bezighoudt, tot welk einde overdrukken van eenige artikelen uit het tijdschrift werden overhandigd. Met de door den Hoofddirecteur gedane belofte daarvan kennis te zullen nemen, eindigde dit korte onderhoud. Ook werd gehoor gevraagd bij den heer Secretaris-Generaal. Deze dignitaris gaf blijk van veel belangstelling in de punten die ont vouwd werden. Bij het Bestuur is ingekomen een schrijven van den Bond van Technici gevestigd te 's Gravenhagehoudende 't verzoek adhaesie te betuigen met een door dien bond bij den Minister van Binnen- landsche Zaken ingediend adres, inzake de regeling van het mid delbaar technisch onderwijs, 't Bestuur oordeelde het niet noodig dit adres te steunen, omdat het middelbaar technisch onderwijs te weinig punten van aanraking heeft met het kadaster of met de opleiding der landmeters. Aan een verzoek van „U. B. O." een door de Ambtenaren bij de Nederlandsche Rijkstelegraaf opgericht onderling fonds tot uit- keering bij overlijden, om deze instelling bij de kadasterambtenaren aan te bevelen, meende het Bestuur niet te kunnen voldoen, omdat het zich niet verantwoordelijk kan stellen voor handelingen van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 145