144 finantiëelen aard, waarvan het de gevolgen niet volledig kan overzien. Nog kwam in een schrijven van het Bestuur der onlangs in Suriname opgerichte landmetersvereeniging. Het Bestuur dier ver- eeniging geeft daarbij kennis van hare oprichting en spreekt den wensch uit tot nadere aansluiting aan onze vereeniging. Maatregelen tot verwezenlijking van dit denkbeeld; zijn door het Bestuur gaarne in overweging genomen. De heer Dr. Muller te Zeist zond ons een overdruk van het verslag van het 10e Nederlandsch Natuur- en Geneeskundig Congres, behelzende een overzicht van de door den heer Muller gehouden voordracht over Triangulaties in Nederlandsch-Indië. De bibliotheek werd verder vermeerderd met de gewone perio dieken en met eenige aangekochte boekwerken. Enkele dagen voor deze vergadering ontving het Bestuur een schrijven van het Bestuur der Vereeniging van Hypotheekbewaarders in Nederland, omtrent het Koninklijk besluit van 31 Mei 1905, N°. 55, behelzende de bepalingen omtrent het ontslag van de ambte naren der registratie en domeinen, van de hypotheekbewaarders en van de ambtenaren van het. kadaster. Dit schrijven zal ter kennis van de vergadering gebracht worden. Naar aanleiding van dit verslag vraagt de heer Spuybroek waarom het aantal abonnementen bij den boekhandel bij benadering wordt opgegeven, waarop wordt geantwoord dat dit aantal eerst nauw keurig bekend is, wanneer de rekening van den uitgever van het tijdschrift over het loopende jaar is ingekomen. De Voorzitter deelt aan de vergadering mede, dat nu zal worden overgegaan tot voorlezing van de bovengenoemde memorie over: Organisatie en reorganisatie van den kadastralen dienst"hij ver zoekt de aanwezigen aandachtig te luisteren en herlezing te vragen van gedeelten die mogelijk niet duidelijk mochten verstaan worden, dit speciaal omdat na de voorlezing het oordeel der aanwezigen zal worden gevraagd. Na voorlezing worden eenige besprekingen gehouden over de wenschelijkheid, om alle leden in de gelegenheid te stellen hunne meening over den inhoud te doen kennen, welk denkbeeld bij meer derheid van stemmen wordt afgewezen. De Vergadering hecht Zie dezen jaargang blz. 105 v.v.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 146