145 daarna eenstemmig hare goedkeuring aan inhoud en strekking der memorie. Thans wordt voorgelezen genoemde brief van de Vereeniging van Hypotheekbewaarders in Nederland, alsmede een daaromtrent door de afgevaardigden der vereeniging, bij den Bond tot verkrij ging eener wettelijke regeling van den rechtstoestand der Burge- lijke Ambtenaren, welwillend gegeven advies. Na eenige beraadslaging wordt besloten omtrent dit onderwerp in nader overleg te treden met de Vereeniging van Hypotheekbe waarders. Op voorstel van den Voorzitter wordt aan den Secretaris opgedragen aan den heeren adviseurs den dank der vergadering over te brengen voor hun gewaardeerd advies. De commissie tot het nazien der rekening over 1904 deelt bij monde van den heer Paulussen mede, dat die rekening volkomen in orde is bevonden en stelt voor die rekening goed te keuren. Dit geschied zijnde bedankt de Voorzitter de commissie voor hare bemoeiingen. De begrooling voor 1906 wordt goedgekeurd met een totaal bedrag aan inkomsten van 1295 en ƒ1155 aan uitgaven. Punt e der agenda meent de Voorzitter te kunnen afdoen door den heeren redacteuren te verzekeren, dat de vereeniging hunuen arbeid zeer waardeert en het zeker op hoogen prijs zal stellen als zij ook verder de redactie van het tijdschrift op zich willen nemen. Alzoo niet de heer Hoffmann, die, om den voor redactioneelen arbeid vereischten tijd op andere wijze te kunnen benutten, van zijn mede-redacteurschap wenscht ontheven te worden. Dit verlangen had bij den geachten redacteur zoo vast wortel geschoten dat de welsprekendheid van den Voorzitter den krachtigen steun der ver gadering noodig had, om den heer Hoffmann op zijn besluit te doen terugkomen en dan nog maar in zooverre, dat hij zich bereid verklaarde nog tot het einde van 't volgende jaar zijn steun aan onze „groene" te blijven verleenen. De Voorzitter drukt jegens den heer Hoffmann zijn erkentelijkheid uit voor deze toezegging, en brengt, nadat door den heer de Vos verdere medewerking aan de redactie is toegezegd, beiden heeren dank voor de wijze waarop zij zich van hun taak hebben gekweten. De plaats van bijeenkomst in 1906 gaf tot eenige discussie aan leiding. Vier plaatsen werden genoemd, n.l. Amsterdam, Breda,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 147