146 s-Gravenhage en TJtrecht. Bij stemming wordt met 11 van de 20 stemmen Breda gekozen. De verkiezing van een bestuurslid gaf reeds na eerste stemming aan het stembureau, bestaande uit de heeren Evelein, Persoon en Spuybroek, gelegenheid te rapporteeren, dat de heer R. A. de Wal was gekozen, met 12 van de 21 uitgebrachte stemmen. Toen deze zich na eenige aarzeling had bereid verklaard de be noeming aan te nemen, was het huishoudelijk deel van de bijeen komst ten einde en kon, nadat een korte pauze was gehouden, de heer Colpa zijn rede beginnen, 't Vergevorderde uur deed den spreker belangrijke verkortingen in zijn mededeelingen aanbrengen, onder belofte, dat zijn voordracht meer uitgewerkt in het tijdschrift zou worden geplaatst. Nadat de Voorzitter onder luide instemming der vergaderden den spreker had dank gezegd voor zijn interessante lezing, werd de vergadering gesloten. 't Vergevorderde uur gunde den aanwezigen slechts korten tijd om zich in of voor het gastvrije Momus haastig voor te bereiden voor het gemeenschappelijke diner, dat in het restaurant du Theatre te 7 uur werd aangericht en waaraan mede werd deelgenomen door twee dames door een der leden in onzen kring binnengeleid. De opgewekte toon en de gezelligheid werden daardoor in niet geringe mate verhoogd en als de spontane uitingen van ingenomenheid, met deze ons door het schoone geslacht voor de eerste maal bewezen eer, geen ijdele klanken waren, mogen we verwachten dat de aan staande vergadering in Breda, voor zoover het feestelijk deel betreft, zal worden opgeluisterd door de deelneming van tal van dames. Den volgenden morgen te negen uur waren bijna allen present aan het station om naar Luik te gaan. Op grond van de in den loop van dien dag en bij terugkomst in Maastricht gedane waar nemingen, meent de verslaggever te mogen verklaren, dat op dit uitstapje allen veel hadden geleerd en genoten. Ook het reeds voor de vergadering aan de omstreken van Maastricht gebrachte bezoek, scheen aangename in drukken te hebben achtergelaten Zij die de verre reis hadden ondernomen waren eenparig van gevoelen, dat die door al het genotene ruimschoots was vergoed. GorinchemSept. 1905. De Secretaris, De Vries.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 148