153 Werkzaamheden der commissie. De bemoeiingen der commissie betroffen in 1904: de primaire driehoeksmeting; de basismeting; de secundaire driehoeksmeting; de sterrekundige waarnemingen de slingerproeven; Driehoeksmeting. Personeel. Bij den aanvang van 1904 bestond het personeel voor de driehoeks meting uit de volgende heeren de ingenieurs 1ste klasse N. Wildeboer en J. A. van Eyk Bijle veld de ingenieurs E. A. J. H. Modderman, Gd. H. Bijl, J. Canters, J. B. de Hulster, J. W. Dieperink en F. O. Wegener Sleeswijk; den landmeter F. C. Zillesen; de landmeters van het kadaster, gedetacheerd bij de commissie F. H. A. J. Bingen en Th. L. Kwisthout en den schrijver H. Vuurman. Aan den ingenieur F. O. Wegener Sleeswijk werd, opzijn verzoek, met ingang van 3 Februari 1904 eervol ontslag verleend in verband met zijne benoeming tot ingenieur der Koloniale spoorwegen in Suriname. Aan den landmeter F. C. Zillesen werd, op zijn verzoek, met ingang van 1 ,Tuli 1904 eervol ontslag verleend in verband met zijn optreden als directeur eener industrieele onderneming. Primaire driehoeksmeting. Terreinwerkzaamheden. De werkzaamheden op het terrein hestonden hoofdzakelijk in voort zetting der hoekmetingen op de stations en de hiermede in verhand staande centreeringsmetingen. Een enkel driehoekspunt, Appingedam, werd nog lot station ingericht. Evenals in vorige jaren waren op eenige reeds voltooide stations maat regelen noodig, ten einde het verlies van het driehoekspunt te voorkomen. Onder leiding van den ingenieur Wildeboer waren twee ploegen werkzaam. De eerste ploeg bestond gedurende de geheele campagne uit den ingenieur Modderman als chef, en den ingenieur Dieperink. Den tweeden Mei vertrok deze ploeg naar Schiermonnikoog waar een vervoerbare pijler op den omgang van den als driehoekspunt aangenomen lichttoren werd opgesteld. Op dit station moesten worden bepaald de richtingen naar de hoofd punten: Uithuizermeden, Hornhuizen, Kollum en Ameland en naar het tusschenpunt Usquert-. Na voltooiing der metingen te Schiermonnikoog vertrok deze ploeg naar Groningen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 155