158 Door hem worden de metingen uitgevoerd op de stations Nuland, 's Hertogenbosch I, Almen, Helvoirt I, Boxtel I, Moergestel, Hilvarenbeek, Overheide, Tilburg I en aanvullingsmetingen op de stations Oss, Slabroek en Deursen. Op alle stations werden tevens de noodige centreerings- metingen gedaan. Bovendien geschiedden nog centreeringsmetiugen te 's Hertogenbosch II, Oirschot, Budel, Teulderhoeve en Haansberg. De heer Bijl ving zijne werkzaamheden aan met de verkenning van het terrein ongeveer omsloten door den vierhoek LemelerbergWijhe—Wol bergKampen en nam na afloop van de metingen, de verkenning van het terrein bewesten de gebroken lijn UtrechtBeest—Zalt-Bommel, zuidwaarts begrensd door de gebroken lijn Zalt-BommelGorinehem Dordrecht onderhanden. Door hem zijn de metingen met de noodige centreeringsmetingen ver richt op de stations Weerselo I, Hengelo (O.), Borne I, Delden I, Borne- broek, Almelo I en voor een gedeelte op Harikerberg. Nog voerde hij centreeringsmetingen uit te Braamberg, Bruinehaar, Schardenbelt, Vriezenveen, Rijssen I, Wulleberg en Koningsbelt. De derde ploeg bestaande uit de heeren K wist hout en de Hulster, zou in de eerste plaats de melingen van Zuid-Limburg voleindigen en vertrok reeds tegen April naar het terrein, ten einde in den eersten tijd voor enkele richtingen nog van de bladerloosheid van de boomen partij te kunnen trekken. Door deze ploeg werden de metingen voltooid op de navolgende stations: Reymerstok I, Crutserveld, Heikelder, Heugden, Borgharen I, Lichtenberg, Breust, Eikelberg, Ekkelrade, Maastricht I, Elsloo, Gulpenberg, Crapoel, Slenaken, Mheer I, Kruisberg, Banerheide, Lotteren, Bieschveld, Ubagsberg I, Vijlen, Bocholtz, Spekholzerheide, Pruisberg, Eyserheide, Kosberg, Bok, Broeksittard en Mooiheide, benevens aanvullingsmetingen op de stations Sittard I, Echt, Buchten, Berg a/d Maas, Danekerberg, Lutterade I, Schaaps- Dries en Grubben. Op al deze stations werden de noodige centreerings metingen uitgevoerd en bovendien te Sibbe, Goudsberg, Sousberg, Kaberg, Goudenrood, Auversberg en Heksenberg. Na afloop der metingen is door haar in September een begin gemaakt met de verkenning van de Veluwe. Deze verkenning, aangevangen aan den zuidelijken Veluwerand, ongeveer langs de gebroken lijn Rhenen Imbosch—Zutphen werd in noordelijke richting voortgezet. De inrichtingen noodig voor de opstelling der instrumenten en voor de aanwijzing der driehoekspunten, welke niet op gebouwen gelegen zijn werden in den loop van den zomer gemaakt en de torens na voleindiging der waarnemingen weer in hun vorigen staat teruggebracht. Nog is op het punt de Hollander een pyramide gebouwd; is de toren te Venray in vorigen staat teruggebracht, met uitzondering van één luik, dat na deugdelijke herstelling behouden bleef; zijn in Zuid-Limburg 17

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 160