161 ik heb een kind van 13 jaar en heeft al 6 maal haar beenen gebroken en kan. nog niet gaan het schijnt wel het geld hier van de struiken de kunnen schudden zou onbarmhartige hij heb ik van mijn leven niet beleeft. Deze reclame is er één, helaas uit velen. Wij verleenen haar plaats als een treurig bewijs van het te kort aan algemeene ontwikkeling, waaraan in menig opzicht onze landelijke bevolking nog lijdt. Reclamant ziet het bedrag der belastbare opbrengst voor het belasting bedrag aan; een dwaling, waarvan „De Voorzitter voornoemd", hoogst waarschijnlijk te vergeefs zal trachten hem te bekeeren. Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Nieuwe Leden: A. L. M. G. Smeulders, adspirant-landmeter te 's-Gravenhage. BERICHTEN. Het heeft H. M. de Koningin behaagd, bij Besluit van 14 Au gustus 1905, N°. 46 met ingang van 15 Augustus 1905: op het daartoe door hem gedaan verzoek, den heer mr. J. J. I. Harte van Tecklenburg, eervol ontslag te verleenen, als Minister van Financiën met ingang van 17 Augustus 1905, op het daartoe door hen ge daan verzoek, een eervol ontslag te verleenen aan de heeren: Mr. •J. A. Loeff, als Minister van Justitie-, Mr. J. C. de Marez Oyens, als Minister vau Waterstaat, Handel en Nijverheid. Voorts heeft het H. M. de Koningin behaagd: te benoemen met ingang van 15 Augustus tot Minister van Fi nanciën, den heer Mr. Th. H. de Meester, oud-administrateur van de Generale Thesaurie bij het departement van financiën, vice- president van den Raad van Nederlandsch-Indië; met ingang van 17 Augustus 1905 tot Minister van Justitie, den heer Mr. E. E. van Raalte, Rijksadvocaat en lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaaltot Minister van Waterstaat, Handel en

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 165