1G2 Nijverheidden hoogleeraar J. Kraus, rector-magnificus van de Technische Hoogeschool. Bij Kon. Besl. van 28 Augustus 1905 N". 19 zijn benoemd, tot ridder in de orde van den Nederl. Leeuw: J. Heshusius, hoofd directeur van de registratie, de hypotheken en het kadaster bij het Departement van Financiën; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: F. H. Kok, bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Roermond' E. J. Grif fijn, landmeter van het kadaster te Arnhem, Het Kon. Besluit van den 7en September 1905 Staatsblad. 264, tot instelling van een departement, van algemeen bestuur, dat den naam zal dragen van Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Han del, en tot wijziging van den naam van het ministerie van water staat, handel en nijverheid, luidt: Wij Wilhelmina enz., hebben goedgevonden en verstaan: I. met ingang van heden in te stellen een departement van al gemeen bestuur, dat den naam zal dragen van ministerie van land bouw, nijverheid en handel; II. aan het hoofd van dat departement de zorg op te dragen voor de uitvoering van: a. de wetten en Koninklijke besluiten, die thans behandeld worden bij de afdeeling „landbouw" en „handel en nijverheid" van het departement van waterstaat, handel en nij verheid en voor welker uitvoering de zorg thans bij het hoofd van dat departement berust; b. de wetten en Koninklijke besluiten, die thans behandeld worden bij de afdeeling „arbeid" van het depar tement van binnenlandsche zaken en voor welker uitvoering de zorg thans bij het hoofd van dat departement berust; c. verdere be stuurshandelingen, die verband houden met de onder a. of b. be doelde wetten of Koninklijke besluiten; een en ander voor zooveel noodig onder voorbehoud van wette lijke voorziening en in elk geval met dien verstande, dat de zorg voor de uitvoering niet op het hoofd van het departement van landbouw, nijverheid en handel overgaat, zoolang die uitvoering door eene wet of algemeenen maatregel van bestuur aan het hoofd van een ander departement van algemeen bestuur is overgedragen, en dat de zorg voor de uitvoering van de begrootingswetten voor de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 166