163 dienstjaren 1904 en 1905, voor zoover deze betrekking hebben op de aangelegenbeden, die thans behandeld worden bij de afdee- lingen „landbouw", „handel en nijverheid" en „arbeid" voornoemd, voorloopig blijft berusten bij het thans daarmede belaste departe ment; III. te bepalen, dat de naam van het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid met ingang van den dag, waarop die naam in de wetten, waarin hij voorkomt, door een andere mocht worden vervangen, op gelijke wijze zal zijn veranderd als dit in die wetten mocht geschieden. Bij Kon. Besl. van 7 September 1905, N°. 15, is benoemd: met in gang van 9 Sept. tot Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, mr. J. D. Veegens, lid van den Raad van Toezicht op de Spoor wegdiensten. De min. van landbouw bracht ter kennis, dat hij eiken Woens dag des nam. te 2 uur, aan het lokaal van het departement van landbouw, nijverheid en handel aan de Parkstraat N°. 71, allen zal ontvangen, die hem over de zaken van zijn departement wenschen te spreken. Bij Kon. Besl. van 15 September 1905, N". 40, is benoemd, tot bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Assen, A. G. Stork, thans ontvanger der registratie voor de burgerlijke akten en der successierechten te Groningen. Examens kadaster. Het voornemen bestaat in 1906 examen te houden voor teekenaar van het kadaster, waarvoor de hieronder volgende eischen zijn be kend gemaakt in de Staatscourant van 27 Mei 1905 N". 124. Het examen zal voor iederen candidaat drie dagen duren, en loopen over de volgende onderwerpen: 1. het maken van nauwkeurige copieën in potlood van kadastrale kaarten 2. het teekenen en verder opwerken van kadastrale kaarten; 3. het samenstellen van hulpkaarten in potlood uit minuutplan en bijblad;

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 167