15 1235 B. W., de inschrijving o. a. slechts in aanmerking voor ver nietiging, als het bezwaarde goed niet op voldoende wijze is kenbaar gemaakt, en al behoeft de aanduiding met een vervallen nommer niet per sé te worden gerangschikt onder de onvoldoende aanduidingen van het bezwaarde goed,men zal daartoe dikwijls moeten komen. Daartoe behoeft toch alleen in herinnering te worden gebracht, dat, ook bij vestiging van hypotheek, het onroerend goed meesten tijds slechts met het kadasler-nonuner wordt aangeduid, terwijl, even als in den titel van aankomst, eenigerlei aanduiding van grenzen van het goed ontbreekt, om tevens het bewijs te hebben geleverd, dat zeer dikwijls een hypothecair onderpand en in het algemeen een object van overeenkomst zal zijn kenbaar gemaakt, met grenzen, verschillende, naar gelang het goed is aangeduid met het vervallen, dan wel met het nieuwe kadaster-nommer. Immers, de perceelgrenzen worden bij het kadaster gewijzigd, welke wijziging in den regel gepaard gaat aan nommerverandering. Na de vernommering vertegenwoordigt het nieuwe nommer, of een deel van het object, ol wel het hetzelfde object, maar dan een object hetwelk, wat vorm betreft, geheel verschilt van het perceel, waarvan een voorstelling was gegeven op de kaart onder het vervallen nommer. Of nu wijziging van de grenzen van het kadaster-perceel heeft plaats gehad met of zonder medewerking van de belanghebbende eigenaren, verandert niets aan het feit, dat op een zeker tijdstip moet worden gebruik gemaakt van een nommer. Dan moet worden overwogen op welke wijze en met welk nommer, of nommers, het voorwerp van overeenkomst zal worden aangeduid, maar dan ook dient men te bedenken, dat de overeenkomst te eeniger tijd, ook bij het bepalen van de grenzen van het object, zal kunnen worden uitgevoerd. Niet minder noodig blijft dat overwegen, waar in den laatsten tijd, bij vernieuwing van het kadaster door hermeting de gewoonte is aangenomen om wijziging in de grenzen van het kadaster-perceel te brengen, zonder verandering van nommer, met het gevolg, dat onder eenzelfde nommer worden voorgesteld objecten, die wat vorm en afmetingen betreft, somtijds geheel verschillend zijn. Maar ook nog met een ander gevolg en wel dit, dat de belanghebbende, die te eeniger tijd het object van overeenkomst heeft aan te duiden, en dat doet met het kadaster-nommer alléén, mist eene vingerwijzing naar

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 17