203 tertiaire punten blijvend op het terrein waren aangegeven. De pilaarbouw in het trianguleerbaar gedeelte der residentie Palembang (met uilzondering van de afdeeling Djambi) is thans afgeloopen. De thans geëindigde hoek metingen, betrekking hebbende op het hoofddriehoeksnet, zijn uitgevoerd op 8 stations der eerste orde, en secundaire metingen zijn verricht op 3 stations der tweede en 3 stations der derde orde, deze laatste met inbegrip van één zoogenaamd hulppunt, dat tevens dient voor de vast legging van andere punten der derde orde. De coördinaten zijn berekend van 8 primaire, 4 secundaire en 42 tertiaire punten. In het geheel waren op uit. 1904 de coördinaten berekend van 36 primaire, 40 secundaire en 460 tertiaire punten. De driehoeksmeting in de afdeeling Kauer (res. Benkoelen) is ten einde gebracht. De, in het belang van de in het oostelijk laagland der residentie Palem bang te verrichten astronomische waarnemingen, ondernomen reis langs de Moesi- en Lematang-rivieren (vgl. K. V. 1904, kol. 131) werd beëin digd. Overigens werden van uit Palembang nog vier reizen gedaan langs de Moesi- en Siloempoer-rivieren tot hare mondingen in zee en langs de Kamasan- en de Kelehai- en Loebai-rivieren, waarbij, behalve ter hoofdplaats Palembang, sterrekundige waarnemingen werden verricht op 9 stations. Alle stations zijn door pilaren verzekerd en de coördinaten ervan berekend. De gedurende 1902 langs de Ogan-rivier verrichte opmetingen werden aan het driehoeksnet aangesloten. Tot verkrijging van een goeden grond slag voor de geographische lengteverschillen, werd de lengte van Palem bang, met behulp van den electrischen telegraaf, vastgesteld door meting van het lengteverschil tusschen Palembang en het tot het driehoeksnet behoorende punt Lahat. Hoofdstuk F. 3. Burgerlijk recht, Handelsrecht en Burgerlijke Rechtsvordering. Overschrijving van vaste goederen Bij Ord. van 22 Nov. 1904 (Ind. St. n°. 455) is de mogelijkheid geopend om tot de overschrijving van on roerende goederen ten name van de Regeering van Nederlandsch-Indië over te gaan, voordat de verschuldigde verpondingsbelasting is voldaan. Bijzondere voorzieningen aangaande de in- en overschrijving van on roerende goederen zijn getroffen ten aanzien van de akten van zakelijke rechten op gronden in de bij Benkoelen ingelijfde afdeeling Redjang en Lebong (Ind. St. 1904 n\ 354), zoomede ten aanzien van de te Probo- linggo berustende akten, betrekking hebbende op de afdeelingen Probo- linggo, Loemadjang en Kraksaan der residentie Pasoeroean (Ind. St. 1904 n°. 405).

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 209