207 Met het doceeren in deze vakken hebben zich welwillend belast de heeren Hinrichs, kapitein der Infanterie, voormalig leeraar aan de cadettenschool te AlkmaarE. W. van Emden, gepension- neerd le-luit. der genie, beiden leden der vereeniging, en de heer F. B. J. Luitink, waarnemend dtrecteur der Hendrikschool. Door de medewerking van den heer dr. H. D. Benjamins, in specteur voor het onderwijs en leeraar in de natuurkunde aan de geneeskundige school, is van het Kol. bestuur verkregen, dat de leerlingen van den cursus aspirant-landmeters, den cursus in de physica aan de geneeskundige school kosteloos mogen volgen. Reeds was vergunning verleend den cursus in een der lokalen van de Hendrikschool te houden. Het blad deelt ten slotte mede, dat ook niet-aspirant-land- meters zich voor den cursus, van een of meer vakken (met uit zondering van natuurkunde), kunnen doen inschrijven. Voor onder wijzers e. a. die de acte-wiskunde wenschen te behalen, is dit van onschatbare waarde. Uit de Indische Begrooting voor 1906. HOOFDSTUK I. LHtgaven in Nederland. Art. 1. Onderafdeeling 25. Kadastrale en statistieke opnemingen. a. Reproductie van uit Indië ontvangen kaarten en alle daarmede in verband staande uitgavenf 15.000 b. Aanschaffing en uitzending van instrumenten en andere benoodigd- heden voor de kadastrale en statistieke opnemingen Memorie. (Hieraan is vermoedelijk ook in 1906 geen behoefte). HOOFDSTUK II. Uitgaven in Nederlandsch-Indië Art. 1. Onderafdeeling 53. Kadastrale en statistieke opnemingen. a. Traktementen en toelagen van het personeel bij de kadastrale en statistieke opnemingen van Java, alsmede schrijfloonen f 482280. (De nieuwe regeling der bezoldiging en rangverdeeling van het personeel bij het kadaster, met het oog waarop de gebruikelijke splitsing van dezen post vroeger achterwege werd gelaten is nog in behandeling. Vandaar ook dit jaar geen specificatie.) b. Kantoor-, teeken- en schrijfbehoeften, gedrukten, instrumenten en meubelen-f 15900

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 213