215 van meening, dat daarmede niet mag worden gewacht tot dat de regeling der administratieve rechtspraak haar beslag zal hebben gekregen. Kadaster. Sommige leden zouden er prijs op stellen te vernemen, of van dezen Minister een wetsvoorstel of althans de daartoe noodige voorbereidende maatregelen is te verwachten, waarbij aan het kadaster bewijskracht in rechten wordt toegekend. Zij zouden in een daartoe strekkend ontwerp tevens gaarne de bepaling zien opgenomen, dat de ,'vaststelling van de grenzen der kadastrale per- ceelen niet anders zal kunnen geschieden dan nadat de betrokken eige naren daarover contradictoir zijn gehoord. Zooals thans de delimitatie der perceelen plaats heeft, geschiedt zij, naar men meende te weten, dikwerf verkeerd; ook wordt de klacht vernomen, dat somtijds onjuiste kadastrale tenaamstellingen voorkomen. Men achtte deze zaak van groot belang, aangezien een volkomen deugde lijk kadaster een eerste eisch is voor eene goede hypothecaire boekhouding. De in de Memorie van Antwoord nopens de loopende begrooting (bladz. 10) door 's Ministers ambtsvoorganger op den voorgrond gebrachte bezwaren, ontleend aan de kosten en den tijd, welke de verlangde regeling zou vorderen, achtte men van weinig gewicht, aangezien het kadaster thans zoozeer is verouderd, dat eene algeheele herziening toch in elk geval niet zal kunnen uitblijven. Met de blijkbare meening van de vorige Ministers van Financiën en van Justitie, dat deze zaak bij laatstgemeld Departement zou tehuis behooren konden eenige leden zich overigens niet vereenigen. Huns inziens zou de invoering van een rechtsgeldig kadaster alleen van het Departement van Financiën kunnen uitgaan, vermits dat alleen in staat is, de practische noodzakelijkheid daarvan te beoordeelen. Vde HOOFDSTUK. Binnenlandsche Zaken.) Voorloopig Verslag. Belastingheffing van ongebouwde eigendommen. Sommige leden zouden de bij het laatste lid van art. 240 der Gemeente wet verleende bevoegdheid tot het heffen van eene bijzondere belasting van gebouwde eigendommen naar aanleiding van door de gemeente in straten enz. aangebrachte verbeteringen, wenschen te zien uitgebreid lot de ongebouwde eigendommen. In plattelandsgemeenten zou daardoor de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 221