Een en ander over kadastrale techniek. (Met twee formulieren.) Als punt van uitgang voor het tweede gedeelte van mijn opstel geef ik een overzicht van het voornaamste der technische werkzaam heden voor de vernieuwing van het kadaster der gemeente Neuilly- Plciisance, naar aanleiding van het „Extrait du Rapport général sur les travaux de la Sous-Commission technique par M. Gheysson, Inspecteur général des ponts et chaussées", opgemaakt na het uit brengen van zijn verslag over die hermeting door den heer Lallemand in de zitting van genoemde Sous-Commission dd. 10 November 1897. Neuilly-Plaisance werd voor proef hermeting gekozen, omdat het, dicht bij Parijs gelegen, toch hermeten moest worden, wijl na de samenstelling van het kadaster in 1820 voor die plaats, dit niet meer was bijgehouden en kolossale veranderingen ontstaan waren. Aan de meting ging vooraf delimitatie. 1°. Delimitatie der niet meer zichtbare en volgens de oude kaarten niet meer juist aantegeven gemeentegrenzen, na overleg tusschen afgevaardigden uit den gemeenteraad van Neuilly-Plaisance en die van de raden der omliggende gemeenten. Eejst werden flinke houten palen geslagen, die later door steenen grenspalen vervangen werden. (Omtrek der gemeentegrens 10 K.M.) Processenverbaal werden opgemaakt en na de noodige formaliteiten officieel vastgesteld. 2°. Delimitatie der wegen (37 K.M.), waarbij ook door piketten, na overleg tusschen bevoegde gemeente-autoriteiten en aangrenzende eigenaren, de grenzen der wegen werden vastgesteld door zoo eenvoudig en practisch mogelijk gekozen lijnen. 3°. Delimitatie der 3124 eigendomsperceelen met 1610 eigenaars op een oppervlakte van 342 H.A. De eigenaren vormden een syndicat libre de homage" en droegen aan een door hen gekozen commissie op, de eigendommen te delimiteeren, waarbij ieder zijne medewerking toezegde, en beloofde in geval van verschil na onderzoek der titels, de uitspraak dier

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 229