222 commissie aan te nemen, behoudens beroep op den „juge de paix" De grenzen werden voorloopig aangewezen door piketten in den grond of spijkers in de muren, zooveel mogelijk rekening houdende met den gebruikstoestand. De tijdens de delimitatie afwezige eigenaren werden opgeroepen om de plaatsing der piketten en spijkers te verifleeren en eventueel bezwaren in te dienen. De delimitatie duurde ongeveer 75 dagen. Alle geschillen (10) werden in der minne opgelost door de Commission syndicale Tijdens de delimitatie werd op langs fotografischen weg verkregen vergrootingen der oude kaarten de nieuwe toestand geschetst. Van deze schetsen werden later calques genomen, waarmede lichtdrukken vervaardigd werden, die gebruikt werden voor de veld- werkschetsen der detailmeting. In den loop der delimitatie werd voor elk eigendomsperceel een „Bulletin de renseignementsopgemaakt, bevattende allerlei bijzonder heden over het perceel en zijne grenzen. De Bidletinsop eenzelfden eigenaar betrekking hebbende, werden tot een Bordereau" gegroepeerd, dat ter kennisneming aan belang hebbenden werd toegezonden. Geen enkele maal is de hulp ingeroepen van den juge de paix" Na de delimitatie werd een deel der houten piketten vervangen door grenssteenen. In de gemeentescheiding werden ongeveer 50 grootere en voor de afpaling der landelijke perceelen, waar reeds 400 steenen stonden, 1100 kleinere grenssteenen geplaatst. Op elk eigendomsperceel buiten de kom der gemeente komt nu ongeveer één grenssteen. De afpaling buiten de bebouwde kom heeft 23 werkdagen in beslag genomen van landmeter, helper en 3 a 4 menschen voor de plaatsing der steenen. Voor de triangulatie werden 6 punten in den omtrek der ge meente en 2 centrale punten door hoekmeting verbonden aan de groote driehoeksmeting van den Etat-major. Die punten liggen op onderlingen afstand van 1000 M.de plaatsbepaling is tot op 20 cM. nauwkeurig. Een uitgebreid veelhoeksnet is aangebracht (32K.M.)met 232 zijden;

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 230