226 In het rapport komt verder een en ander voor over de wijze van samenstelling en inrichting der registers. Een belangrijk overzicht van de onkosten-kwestie volgt daarna. Het kadaster van Neuilly-Plaisance wordt ook bijgehouden. Bij verandering van perceelgrenzen blijven de oude grenzen op de zinken plans bestaan. Graveeringen, die echter niet meer afgedrukt mogen worden, worden eerst gezuiverd van de oude drukinkt en daarna met een penseel, gedoopt in een oplossing van chroomzuur, onvatbaar gemaakt voor het aannemen van drukinkt. Als bewijs van de belangstelling van het publiek deelt de heer Lallemand mede, dat meer dan de helft der eigenaars zich voor uienprijs van" 1 fr. per elgendomsperceel voorzien heeft van een officieel extract-plan, tevens vermeldende den inhoud en de zuivere belastbare opbrengst der belastingperceelen. De extracten plans zijn afdrukken van de geheele ruit, waarin bedoeld perceel ligt, waardoor men tevens bij uitpassing op het extract rekening kan houden met de uitzetting of de krimping van het papier. Beschouwingen. In het buitenland zijn voor nauwkeurige lengtemetingen houten meetlatten vaak verkozen boven stalen meetveeren. Meetveeren zijn wellicht handiger doch zeer zeker iets minder nauwkeurig. Het meer of minder hard aantrekken van de meetveer is nog altijd van eenigen invloed op de uitkomst der meting vooral bij met lang gras begroeid of golvend terrein. Ook de uitzetting van het metaal is nog merkbaar bij groote temperatuursverschillen. De gunstige omstandigheid dat voor het nauwkeurig meten van afstanden meetlatten eindmaten zijn, die tegen elkaar gelegd kunnen worden, is ook bij het meten met meetveeren te bereiken, wanneer men, waar groote nauwkeurigheid gewenscht is, meet met 2 meet veeren met eindmaat. Zoo werden voor de hermeting van Aalsmeer de basis A B en de lijn B-29 op 26 en 27 Mei 1898 gemeten met 2 meetveeren van 10 M. met eindmaat. Voor de lengte van AB werd gevonden: heen 1393,55 M. en terug 1393,59 M. De lijn B-29 werd heen en lerug gemeten op eene lengte van 1380,20 M. x

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 234