37 hij, zooals wij zullen zien, niet wel ingelicht Bovendien, de eerste jaar gang van genoemd tijdschrift verscheen eerst 10 jaar later, anno 1885. Tot eene goede beoordeeling van de strekking dezer voorschriften moeten wij in het oog houden, dat het in het jaar 1875 betrekkelijk vaststond, dat binnen een niet te lang tijdsverloop de artt. 616620 van het I.B.W. zouden worden van toepassing verklaard. Verder was men van meening dat te eeniger tijd de verpondings-belasting zou vervallen en vervangen worden door eene grondbelasting naar ongeveer dezelfde grondslagen als in Nederland. Deze Algemeene Voorschriften vangen aan met de omschrijving van het ter opmeting aangewezen terrein, hier afdeeling, later kadastrale afdeeling genoemd (Stb. 1878 no. 104), welke afdeeling werd onderver deeld in sectiën. Met. de bestaande bestuursafdeelingen en grenzen wordt in het algemeen geen rekening gehouden. Alleen wordt in art. 2 bij ten le bepaald, dat terreinen die dezelfde plaatselijke benaming dragen zoo min mogelijk in verschillende sectiën moeten voorkomen. Wij kunnen voorbijgaan de regeling van den aanleg van de bladen en kaarten, wij zullen ons bepalen tot de hoofdzaak en onderzoeken, wat volgens het nieuwe kadaster perceelen zullen zijn die als zoodanig den grondslag vormen waarop de boekhouding van het nieuwe kadaster zal berusten. Wij mogen eene nauwkeurige en volledige determinatie ver wachten van dit gewichtig onderwerp, maar zien ons te dien aanzien teleurgesteld. Art. 20 zegt: «Als afzonderlijke perceelen worden beschouwd die stukken grond, welke door dezelfde personen worden bezeten of althans, waarop dezelfde zakelijke rechten worden uitgeoefend.» «Hoewel aan denzelfden persoon toebehoorende, worden evenwel als afzonderlijke perceelen opgemeten zoodanige gedeelten van het terrein, die bepaald zijn door vaste of natuurlijke scheidingen, of die een verschillenden cultuurtoestand hebben, zoomede de gedeelten van wegen en wateren, die een afzonderlijken naam dragen. Gedeelten van perceelen, in ver schillende sectiën gelegen, worden als een afzonderlijk perceel beschouwd.» Wij zien hier geen melding gemaakt van splitsing in perceelen naai de eenheid der gerechtelijke akten. «Dezelfde zakelijke rechten» is van bevoegde zijde verklaard te beteekenen «eigendom bij verschillende akten verkregen», terwijl onder Eigendom, R. v. Opstal, R. v. Erfpacht enz. verschillende zakelijke rechten zijn te verstaan. Wat onder bezit is te verstaan, is niet nader omschreven. Men kan den grond bezitten volgens titel, ingevolge ordonnantie in Stb. 1834 no. 1) Zie De Bas Tijds. voor K. en L. I. p. 146.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 39