40 en de nieuwe boekhouding-op het oogenblik, dat de nieuwe boekhouding voltooid is. Het form. 1 (aanwijzend tableau) bevat eene kolom voor de vermelding van het verpondingsnommer in het aangehaald besluit met het bijv. n.w. «oud» aangeduid, terwijl het form. 3 (hoofdregister) geen aanduiding van het verpondingsnommer meer bevat. Hieruit blijkt de toeleg van den ontwerper om het. verpondingsnommer te doen vervallen en te vervangen door het kadastrale perceelnommer, ontstaan volgens de aanwijzingen vervat in art. 20 der Algemeene Voorschriften en waarvan de vorming grootendeels afhangt van de opvattingen van den landmeter. Toch was op het tijdstip van de vaststelling der Algemeene Voorschriften (5 September 1878) tot de niet afkondiging van het koninklijk besluit van 17 April 1877 no. 20 reeds besloten. In het jaar t879 werd de werkkring van het kadaster belangrijk uitgebreid en het personeel van het kadaster, dat te voren hoofdzakelijk uit Europeesche ambtenaren en beambten bestond, aan gevuld met ongeveer 400 Inlandsche ambtenaren afkomstig van de op geheven Kadastraal-Statistieke opname en met verschillende Europeesche landmeters eerder bij dien tak van dienst werkzaam. Bij het betreffende Stbl. 1879 no. 162 werd bepaald: De statistieke opname van Java en de Kadastraal-Statistieke bureaux worden opgeheven. Tot den werkkring van het kadaster behoort: le. de vervaardiging van kaarten van hoofdplaatsen van gewesten en afdeelingen op Java en Madoera op den voet van de bepalingen in Stb. 1875 no. 183 en Stb. 1878 no. 104; 2e. de vervaardiging van kaarten van de overige gedeelten van Java en Madoera (de residentiën Djokdjakarta en Soerakarta uitgezonderd), voor schriften omtrent deze kaarten worden nader vastgesteld; 3e. de werkzaamheden, voor zooverre betreft Java en Madoera opge dragen aan de gouvernements-landmeters bij instructie in Stb. 1837 no. 3 en 1863 no. 158; 4e. de bijhouding van de kaarten der statistieke opname en der daarbij behoorende stukken. Tegen het bepaalde bij sub. II ten le van bovenbedoeld Staatsblad is in zoover gezondigd, dat vele hoofdplaatsen van afdeelingen en gewesten niet zijn gekadastreerd volgens de bepalingen in Stb. 1875 no. 183, maar ingevolge die, goedgekeurd bij gouvernements besluit van 4 Augustus 1879 no. 7, bedoeld bij sub 2 ten II van boven aangehaald Stb. 1879 no. 162. Buiten bedoelde hoofdplaatsen van gewesten en afdeelingen zijn in het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 42