54 invoerrechten en accijnzen, werd door eenige leden zwak genoemd. Andere leden verklaarden er zich over te verheugen, dat door de nu voorgenomen wijziging in die leeftijdsgrens lot 70 jaar, de pensionneering eenigszins beperkt zal worden. Memorie van Antivoord Vde Afdeeling. De vraag, of de leeftijdsgrens voor het ontslag van de ambtenaren der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen moet gesteld worden op 65 dan wel op. 70 jaar, is geenszins van practisch belang ontbloot, maar behoort toch niet tot de vraagstukken van hoogere orde of van zuiver priticipieelen aard, welker van eigen opvatting afwijkende beantwoording mer. als valsch en onaannemelijk ten uiterste moet blijven wraken en weerstaan. Mathematisch zeker bewijs voor de stelling, dat de meerdere kosten aan de toepassing van het stelsel van vroegtijdig ontslag verbonden, gesteld moeten worden beneden de voordeelen daaruit voor het dienst belang voortspruitende, laat zich niet geven, evenmin als dat voor de contradictoire stelling. Daarin ligt dan ook de verklaring van het feit, dat tegenover eenige leden, die de door den ondergeteekende ten deze aangenomen houding afkeurden, andere leden stonden, die zich er over verheugden, dat door de nu voorgenomen wijziging in die leeftijdsgrens tot 70 jaar, de pensionneering eenigszins beperkt zal worden. Beraadslaging. In de 21ste Vergadering 7 Februari 1905 werd hoofdstuk VII B zonder hoofdelijke stemming aangenomen, nadat tusschen den heer Laan en den Minister even van gedachten was gewisseld over een meer of minder wenschelijke wijziging der bedrijfsbelasting. De motie Tan den lieer van Eaalte. (Tweede Kamer. 38e. Vergadering. 22 December 1904.) 2) Het Koninklijk besluit van 30 Maart 1904 is bij besluit van 22 Februari 1905 zoodanig gewijzigd, dat aan de ambtenaren der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen ontslag wordt ver leend, wanneer zij den voor het recht op pensioen gevorderden leeftijd hebben bereikt en voor hun ambt niet meer ten volle ge schikt worden geacht. Handelingen. Vel 26. z) Zie dit Tijdschrift. Jrg. XX. (1504). bldz. 233.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 56