55 Zoowel in het belang van den dienst als in dat van de ambte naren acht de Minister van financiën het wenschelijk in bovenbedoeld geval bijzondere omstandigheden daargelaten het ontslag te doen ingaan met 1 Mei, in verband hiermede worden de directeuren uitgenoodigd telken jare vóór 1 October aan het Departement een gemotiveerd voorstel in te dienen, tot het verleenen tegen 1 Mei d. a. v. van ontslag aan de ambtenaren van alle rangen, op wie voormeld gewijzigd artikel van toepassing is te achten. De inspecteurs zenden ieder voor zijn dienstkring, jaarlijks vóór 1 September, de noodige voorstellen aan hun directeur. Ruilverkaveling. LichtenvoordeRuitrlo, Zelhem en Eibergen.) Het eigenaardig plekje grond, de buurtschap het Zieuwenttot deze gemeenten behoorende, is gelegen ten zuiden van den West- faalschen Spoorweg, tusschen Buurlo en Lichtenvoorde-Groenlo. Sterk bevolkt, altijd onder elkaar trouwend, vindt men hier een versnipperd grondbezit, dat een rationeele bodemcultuur geheel on mogelijk maakt. Bij de boedelscheidingen heeft men zoolang alle grondstukken in de breedte gedeeld, als dat kon. Toen men daarmede moest ophouden, heeft men de smalle strooken in de lengte gekorven, het land ziet er dan ook uit als in mooten gesneden paling. Ieder landbouwer heeft een onnoemelijk aantal stukjes land in bouw van 1—2—5 aren, overal door en tusschen andermans-grond gelegen. Bij verkoop van zulke stukjes grond worden onzinnige prijzen besteed om tot een aaneengesloten geheel te geraken, prijzen van 2000—5000 zijn geen zeldzaamheid. De Zieuwentsche bodem bestaat uit moerachtig zwarten zand grond, uitstekend geschikt voor warmoezerij. Vroeger was het Zieuwentsche vlas beroemd, en verbouwde men er veel zomertarwe, die niet gemaaid doch uitgeplukt werd, om de daaronder gezaaide winterwortels ruimte te geven. Rogge kan men er slecht verbouwen en de landbouwers zoeken soms op 1 en l1/* uur afstand gelegenheid om dit gewas te telen. De waterafvoer is slecht, de wegen zijn in natte tijden onbegaanbaar. Alg. Handelsblad 13 Maart 1905. Avondblad. 3e blad.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 57