69 het ontwerp ook aan de plaatselijke commissie ter wijziging terug zendennaleving van verzuimde vormen bevelen en zelfs het houden van een nieuwe vergadering van de eigenaars voorschrijven, o. a. indien in de eerste vergadering niet alles is beslist aangaande de wijze, waarop in de kosten van den maatregel zal worden voorzien. In die tweede vergadering, waar de plaatselijke commissie aan wezig is, worden ten aanzien van de kostenkwestie de noodige besluiten genomen en verder besproken en behandeld de bezwaren tegen de nieuwe indeeling, die bij de plaatselijke commissie inge komen en door haar niet tot oplossing gebracht waren. Gelukt het ook ter vergadering niet omtrent deze bezwaren tot overeenstem ming te geraken, dan worden zij door de Centrale Commissie opgelost. Keurt die Commissie de ruilverkaveling goed, dan stelt zij tevens voor iederen eigenaar de verplichting tot het dragen van zijn deel in de kosten vast. Bij haar besluit tot goedkeuring voegt zij een tabellarisch overzicht van de onderneming Flurbereinigungsoperat" dat eene nauwkeurige aanduiding bevat van de iederen eigenaar toebedeelde gronden en de daarop rustende zakelijke en andere rechten. Tegen de uitspraak van de Centrale Commissie staat voor iederen grondeigenaar beroep bij den hoogsten administratieven rechter open. Is een besluit tot goedkeuring in kracht van gewijsde gegaan, dan wordt door de Centrale Commissie het tabellarisch overzicht uitvoerbaar verklaard en de dag aangewezen, waarop de eigendom zal overgaan. Aan iederen belanghebbende wordt een uittreksel, voorzoover zijne perceelen betreft, ter hand gesteld, dat als titel van eigendom zal gelden. Door de zorg van de Centrale Commissie wordt het grondboek met den nieuwen toestand in overeenstemming gebracht. De verdere tenuitvoerlegging van de ruilverkaveling is opgedragen aan de plaatselijke commissie, die in functie blijft totdat de geheele afwikkeling van de onderneming heeft plaats gevonden. Zij heeft te zorgen voor den aanleg van wegen en werkenvoor de inning van door de eigenaars verschuldigde en de uitbetaling van hun toekomende gelden enz. Door haar wordt, met inacht neming van de bedrijfsomstandigheden, de tijd van overgang van het bezit bepaald. Mogelijk is het echter, dat overgang van bezit niet meer behoeft plaats te vinden, omdat' de eigenaars reeds in een vroeger stadium in het voorloopig bezit waren gesteld van de gronden, die hun volgens de ontworpen nieuwe indeeling zouden toekomen. Daartoe kan de Centrale Commissie n.l. machtiging

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 71