89 ciën niet kunnen worden gevorderd, maar liggen op den weg van het rijk. Wij zijn hiermede aan het eind gekomen van onze beschou wingen over ruilverkaveling. Ons doel daarmede was tweeledig. Wij hebben het belangrijke onderwerp, dat velen in den lande nog tamelijk onbekend moet zijn geweest, meer onder de alge- meene aandacht willen brengenwij hebben verder een bewijs van belangstelling willen geven in het streven van het Nederlandsch Landbouw-Comité en van hare commissie „Ontginning". De toekomstige Ruilverkavelingswet. In den aanvang van dit jaar werd door de dagelijksche pers x) melding gemaakt van de toezending aan de leden van het Neder landsch Landbouw-comité, van een uitgebreid verslag der Com missie „Ontginning", dat in zou houden het ontwerp van wet op de „ruilverkaveling". Uit den inhoud van het dagbladbericht valt af te leiden dat, waarschijnlijk om in den lande eenige stemming te maken voor deze hoogst gewichtige, doch helaas nog vrijwel onbekende agro- nomische hervorming, vrijgevig verspreid werden de notulen van de 7e en 8e Vergadering der Sub-Commissie 2) die de taak op zich nam, een ontwerp van wet met memorie van toelichting in gereed heid te brengen. Ook wij willen uit die notulen een en ander mededeelen, onder opmerking echter, dat de arbeid der Sub-Commissie nog niet geheel voltooid is; alles wat hier plaats vindt, staat dus niet onherroepelijk vast; een schiften is echter tegenover de lezers van dit tijdschrift niet geraden, wijl zij, meer of minder deskundig, daardoor een juist inzicht zouden moeten derven in het concept van wet, door de H.H. Mrs. Wolterbeek Muller en Schepel op de 7e en 8e bij eenkomst als onderwerp ter beraadslaging aangeboden. In de ontworpen wet wordt onder ruilverkaveling verstaan: «het ter bevordering van landbouw en veeteelt naar een bepaald b Alg. Handelsblad, 24 Januari 1905. Avondblad 3e blad. N. E. C., 24 Januari 1905 Tweede blad A., enz. 2; Zie dit Tijdschr. Jrg. XX (1904J, bldz. 143.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 91