95 Huurders hebben zich te gedragen volgens den regel: «indien de huurder van in ruilverkaveling begrepen landerijen niet wenscht, dat de huur zal voortduren op de aan den verhuurder toebedeelde landerijen, kan hij dit aan den verhuurder te kennen geven; alsdan eindigt de huur van rechtswege op het oogenblik waarop de nieuwe toestand, door de ruilverkaveling ontstaan, in werking treedt. In dit geval kan de huurder niet op vergoeding van schade ontstaan door het eindigen der huur, aanspraak maken Hiermede hebben wij de voornaamste bepalingen van bet 1° Hoofd stuk der ontworpen wet ter kennis gebracht; in het 2e Hoofdstuk wordt de wijze vastgesteld, waarop de ruilverkaveling tot stand komt. In hoofdzaak is de volgende weg voorgeschreven «de technische leiding in ruilverkavelingszaken is opgedragen aan een «Centrale Commissie voor de Ruilverkaveling», welker samen stelling en wijze van werken worden geregeld bij algemeenen maat regel van bestuur. «Ieder eigenaar of mede eigenaar van landerijen, erfpachter of beklemde meijer kan tot Gedeputeerde Staten het schriftelijk verzoek richten, dat zal worden overgegaan tot een ruilverkaveling, waarin hij gronden die hij in eigendom, mede-eigendom, erfpacht of beklemming beelt, wenscht te zien begrepen. «Ook de raad eener gemeente kan verzoeken, dat zal worden over gegaan tot een ruilverkaveling, waarin bij in die gemeente gelegen gronden wenscht te zien opgenomen. «Gedeputeerde Stalen winnen over een bij hen ingekomen verzoek het gevoelen in van de Centrale Commissie, die gehouden is tot het geven van een gemotiveerd advies. «Het gunstig advies der Centrale Commissie wordt ten minste één maand vóór het besluit van Gedeputeerde Staten, onder bijvoeging eener kaart waarop voorkomen de grenzen der ruilverkavelingszaak, ter visie gelegd. «Zijn Gedeputeerde Staten van oordeel, dat ruilverkaveling niet wenschelijk is, dan verklaren zij dit bij een met redenen omkleed besluit, dat in afschrift wordt medegedeeld aan hem, die het verzoek tot ruilverkaveling deed. «De verzoeker kan van dit besluit binnen één maand na de dag- teekening der mededeeling, bij de Kroon in beroep komen. «Alvorens machtiging te verleenen tot het aanhangig maken van dit geschil bij den Raad van State, wordt daarover door de Kroon het schriftelijk advies ingewonnen van de Centrale Commissie. «Dit advies wordt aan den Raad van State voorgelegd. «Wordt door Gedeputeerde Staten, of ingeval van beroep door de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 97