96 Kroon, een verzoek dat tot ruilverkaveling worde overgegaan voor inwilliging vatbaar geacht, dan roepen Gedeputeerde Staten een ver gadering bijeen van de eigenaars en mede-eigenaars van landerijen gelegen binnen de, de Centrale Commissie gehooi d, voorloopig vastgestel de grenzen der op de kaart in voorstelling gebrachte ruilverkavelingszaak. Zijn landerijen in erfpacht of beklemming uitgegeven, dan worden ook de erfpachters en beklemde meijers ter vergadering opgeroepen. «Is het verzoek tot ruilverkaveling door den raad eener gemeente gedaan, dan ontvangt de burgemeester een oproeping om in persoon ter vergadering te verschijnen of zich aldaar te doen vertegen woordigen. «In deze vergadering is een lid van Gedepuleerde Staten, doorliet college aan te wijzen, voorzitter. «Een lid der Centrale Commissie of vertegenwoordiger', woont de vergadering bij,- ten einde het schetsplan met de raming van kosten toe te lichten en verder alle gevraagde inlichtingen te verstrekken. «In de vergadering wordt besloten, of tot ruilverkaveling zal worden overgegaan. «Tot het nemen van een besluit tot ruilverkaveling wordt vereischt de toestemming van de meerderheid der eigenaars, mede-eigenaars, erfpachters en beklemde meijers, wier landerijen in kadastrale grootte meer dan de helft van de kadastrale grootte der gezamenlijke landerijen bedragen en een belastbare opbrengst voor de grondbelasting van meer dan de helft van de belastbare opbrengst der gezamenlijke landerijen hebben. «Voor de berekening van de vereischte kadastrale grootte en belast bare opbrengst, komen a. landerijen in gemeenen eigendom slechts eenmaal in aanmerking, met dien verstande, dat ieder mede-eigenaar geacht wordt uitsluitend eigenaar te zijn van een evenredig deel; b. in erfpacht of beklemming uitgegeven landerijen slechts dan in aan merking, indien de erfpachter of beklemde meijer tot ruilverkaveling zijn toestemming verleende. «Zij die bij het nemen van het besluit noch in persoon noch bij gemachtigde ter vergadering aanwezig zijn, worden geacht hunne toestemming tot ruilverkaveling te hebben verleend. «Is besloten dat tot ruilverkaveling zal worden overgegaan, dan wordt vervolgens beslist of de uitvoering van den maatregel zal worden opgedragen aan eene plaatselijke Commissie, dan wel aan een land meter alleen. «Wordt de uitvoering aan eene plaatselijke Commissie opgedragen, dan wordt tot de benoeming van de leden en plaatsvervangende leden

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 98